Τρίτη 28 Φεβρουαρίου 2017

ΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 0-3 ΣΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Β΄

Με μια πολύ καλή εκτός έδρας νίκη επί του ΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ με 0-3 (24-26, 22-25, 22-25), άνοιξε την αυλαία του 2ου γύρου, της β΄ φάσης του πρωταθλήματος, το β΄ τμήμα των κορασίδων μας.
Η ομάδα μας, που ήθελε πολύ τη νίκη η οποία θα μας έδινε και το εισιτήριο της πρόκρισης, έπαιξε πολύ καλό βόλει, αφήνοντας πολλές ελπίδες για το μέλλον.
Από την αρχή του αγώνα τα κορίτσια μας έδειξαν τις διαθέσεις τους και προηγήθηκαν με 3-8, 9-17, με την Ηλιούπολη όμως να κάνει μεγάλη αντεπίθεση και να φτάνει το σκορ στο 19-20 και να ισοφαρίζει σε 22-22. Όμως, δείξαμε στο σημείο εκείνο την απαιτούμενη ψυχραιμία, προηγούμενοι με 0-1.
Σε όλη τη διάρκεια των επόμενων δύο σετς, οι ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, με τη Δραπετσώνα να δείχνει περισσότερη υπομονή και θέληση και τελικά να φεύγει με το πολυπόθητο δίποντο.
Άριστη η διαιτησία της κας. Καντλή και του κ. Τσιμπινού.
ΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ: (Καρτσαφλέκη) Ιωακειμίδη, Βλάχου, Προβατάρη, Μουτάκι, Λύτρα, Τσιαρέα, Ζωγράφου (λ), Κανδαράκη, Φλουδά.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Μαρμαρινός) Βουλγαράκη, Βενεκέ, Σταμπολίου, Μπουλούμπαση, Κουτούβαλη, Κυρίσογλου, Νόου (λ).

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΜΥΤΙΛΗΝΗ 3-1 ΓΙΑ ΤΗΝ Α2 ΑΝΤΡΩΝ

Με εντός έδρας νίκη επί του ΑΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ με 3-1 (25-17, 20-25, 25-15, 25-17), άνοιξε τις υποχρεώσεις του για το 2ο γύρο του πρωταθλήματος, το αντρικό μας τμήμα.
Η ομάδα μας, έπαιξε ικανοποιητικό βόλει και αν εξαιρέσουμε το 2ο σετ, στο οποίο δεν είχαμε καλή εικόνα, η νίκη μας ήταν εύκολη.
Άριστη η διαιτησία των κ.κ. Τσίτσικα και Αντωνόπουλου.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζημιχάλης) Παπαδέας, Πεφάνης, Μελλές, Μπουλγάρου, Καρανικολάου Χρ., Παυλίδης, Αντωνιάδης (λ), Μάμαλης, Κλώνος, Τζαννετουλάκος.
ΜΥΤΙΛΗΝΗ: (Γιακουμής) Περτσελής, Παπασταύρου, Κατσακούλης, Ζιάκκας, Αγγέλου, Κονταρής, Τσάτσος (λ).

Απόλλωνας και Ιωνικός έχουν -3 πόντους.
Οι δύο πρώτες ομάδες προκρίνονται στα μπαράζ ανόδου για την Α1.
Η 3η ομάδα προκρίνεται για την pre league.
Οι 4η και 5η, προκρίνονται στα μπαράζ κατάταξης για τις επιλαχούσες θέσεις της pre league.
Η 8η ομάδα υποβιβάζεται στη Β΄ Εθνική.

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΕΣΠΕΡΟΣ 3-0 ΣΤΙΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α΄

Με τη 2η νίκη του, στη 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος, συνέχισε το α΄ τμήμα των παγκορασίδων μας, στον εντός έδρας αγώνα με τον ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟ με 3-0 (25-11, 25-11, 25-09).
Η ομάδα μας και πάλι, έπαιξε πολύ καλό βόλει και δε δυσκολεύτηκε να φτάσει στη νίκη.
Άριστη η διαιτησία του κ. Αντωνόπουλου και της κας. Πεσίνογλου.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζηδημητρίου, Μαρμαρινός) Σταμπολίου, Μπουλούμπαση, Βενεκέ, Κουτούβαλη, Βουλγαράκη, Καμινάκη / Λεούση, Νόου, Τσεκούρα.
ΕΣΠΕΡΟΣ: (Μανωλέσσος) Δασκαλάκη, Βουνιόζου, Βαιάννη, Παναγοπούλου, Πεταλούδα, Μαυράκη / Αλτιπαρμάκ, Τσάτσου, Αρώνη, Μαρούγκα, Παχού, Στεργιώτη.

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 3-1 ΣΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α΄

Με μία ακόμη άσχημη εμφάνιση και ήττα, συνέχισε το α΄ τμήμα των κορασίδων μας, στη β΄ φάση του πρωταθλήματος, στον εκτός έδρας αγώνα με το ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ με 3-1 (25-22, 14-25, 25-23, 25-19).
Άριστη η διαιτησία των κυριών Λιάκου και Καλιγέρη.
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ: (Μιχαλόπουλος) Μπόκη, Χατζηγρηγορίου, Γεωργίου, Κουτσούκου, Μπίτσικου, Κανταρή, Κανέλλου (λ), Παπαγεωργίου, Ζάννου, Μπατή, Μαρκάκη, Τσοπώκη.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζηδημητρίου) Μοίρα, Ιωάννου, Θωμαίδη, Στοίτσεβα, Καρούσου, Μαρκάκη, Χάνου Στ. (λ), Νιώτη (λ).

ΣΑΒΒΑΤΟ 25/02
19:30 ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Α2 ΑΝΤΡΩΝ)
ΤΕΤΑΡΤΗ 01/03
21:45 ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΕΥΡΥΑΛΗ (Β΄ ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ - ''ΑΡ. ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ'')

Πέμπτη 23 Φεβρουαρίου 2017

ΜΙΛΩΝΑΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 1-3 ΣΤΙΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Β΄

Με τη 2η νίκη του, στη 2η αγωνιστική της α΄ φάσης του πρωταθλήματος, σε εκτός έδρας αγώνα επί του ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝΑ με 1-3 (22-25, 25-23, 20-25, 24-26), συνέχισε το β΄ τμήμα των παγκορασίδων μας.
Η ομάδα μας, έπαιξε και πάλι πολύ καλό βόλει και κατάφερε να βγει νικήτρια μέσα από ένα δύσκολο αγώνα. Μας ενθουσίασε το γεγονός ότι τα κορίτσια μας, έδειξαν ψυχραιμία και υπομονή στις κρίσιμες φάσεις στα τελειώματα των σετς.
Άριστη η διαιτησία της κας. Πετροχείλου και του κ. Κωνσταντάκη.
ΜΙΛΩΝΑΣ:(Νικολαίδου) Καρανίκα, Νικολάου, Παυλοπούλου, Ταγματάρχη, Σηφάκη, Φιλάνδρου / Ιωαννίδη, Κούτρα, Δαζέα, Αντωνοπούλου, Πουλουσάκη, Παπανικολάου.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Μαρμαρινός) Κωσταδήμα, Χρυσού, Κυρίσογλου, Μπουλούμπαση, Καγιαλή, Τσέλιου / Βενεκέ, Μαρμαρινού, Κογκαλίδη, Χοτζαλάρι.

Στον άλλο αγώνα της 2ης αγωνιστικής: ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ - ΑΡΗΣ ΑΜΦ. 3-0

1. ΟΦΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ (06-00) 04
-. ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ (06-01) 04
3. ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝΑΣ (01-06) 02
-. ΑΠΣ ΑΡΗΣ ΑΜΦ. (00-06) 02

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 3-0 ΣΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α΄

Με εκτός έδρας ήττα από τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΣΦΠ με 3-0 (25-19, 25-13, 25-13) συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Α΄ Κατηγορίας για το α΄ τμήμα των κορασίδων μας.
Η ομάδα μας, δεν κατάφερε να αποδώσει σύμφωνα με τις δυνατότητες της και όπως έχει δείξει φέτος και η ήττα, ήρθε φυσιολογικά.
Και στα τρία σετς, ο Ολυμπιακός έπαιρνε διαφορές από την αρχή τους, φτάνοντας εύκολα στο τελικό 3-0.
Άριστη η διαιτησία των κ.κ. Πετρόπουλου και Πατεράκη.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: (Σαραντίτης - Τσακιρόπουλος) Μικέλη, Ζαμπάτη, Λαναρά, Αδαμοπούλου, Γκιούρδα, Ζουμίδη, Πετροπούλου (λ), Μπακιρτζόγλου (λ), Λιόλιου, Ψαρράκη, Τσαλικούση, Καίσαρη.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζηδημητρίου - Μαρμαρινός) Μαρκάκη, Μοίρα, Ιωάννου, Θωμαίδη, Στοίτσεβα, Καρούσου, Χάνου Στ. (λ), Νιώτη (λ), Καμινάκη, Μαρκουτσά, Νόου, Βούλγαρη.

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 0-3 ΣΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Γ΄

Με εντός έδρας ήττα από το ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ με 0-3 (21-25, 23-25, 23-25) συνέχισε στο αντίστοιχο πρωτάθλημα το γ΄ τμήμα των κορασίδων μας.
Η ομάδα μας, είχε σαφώς βελτιωμένη εικόνα και τα κορίτσια μας διεκδίκησαν τη νίκη επάξια, η οποία χάθηκε στις λεπτομέρειες.
Άριστη η διαιτησία των κυριών Θεοδωρίδου και Μαλκοπούλου.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Καγιαλής - Τσιριγώτη) Όκκα Χρ., Κώστα, Δήμου, Όκκα Γ., Τόσκα, Βαρσάκη Μ. / Στεφοπούλου, Σκέντζου, Τσαούση, Ταρούσι.
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ: (Αρματάς) Γεωργιάδη, Σερφά, Χίνη - Μάραθου, Σουβαρά, Μαργαρίτη, Σερλιδάκη, Φακίνου, Κρέστα, Αργυρού, Τριποτσέρη, Σέργη.

7. ΟΦΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ (16-33) 18
8. ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (13-29) 17 (3) (3-3) (125-116)
9. ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ (10-37) 17 (3) (3-3) (116-125)
10. ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΗ (08-40) 15

ΑΛΙΜΟΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 3-0 ΓΙΑ ΤΗ Β΄ ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Με εκτός έδρας ήττα από τον ΑΠΣ ΑΛΙΜΟΥ με 3-0 (26-24, 25-15, 25-18), συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Β΄ Εθνικής για το γυναικείο μας τμήμα.
Η ομάδα μας μπήκε στον αγώνα και παίζοντας πάρα πολύ καλό βόλει στο 1ο σετ, προηγήθηκε με 7-9, 8-14,17-23 και όμως κατάφερε και το έχασε, δίνοντας στον Άλιμο το δικαίωμα να εκμεταλευτεί τα συσσωρευμένα λάθη μας στο τέλος του.
Από εκεί και μετά, ο τρόπος που χάθηκε το σετ, κόστισε στην ψυχολογία μας και σε συνδυασμό με την άνοδο της απόδοσης του Άλιμου, ήρθε φυσιολογικά το τελικό 3-0.
Άριστη η διαιτησία των κ.κ. Βελώνη και Πετρόπουλου.
ΑΛΙΜΟΣ: (Αθανασοπούλου) Αρβανίτη, Φουντζήλα, Πατά, Μωραιτίδου, Ζούρου, Παπαχατζή, Μεληγαλιώτη (λ), Καραμπάγια Ε., Καραμπάγια Ι., Κούκα.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζηδημητρίου - Μαρμαρινός) Βαγγή, Χατζηπέτρου, Καραγιαννίδη, Μαρκάκη, Κουμβάκη, Τζώρτζη, Βελιανίτη (λ), Φούσκα, Δούκα, Ιωάννου, Μπουρέλι.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 3-0 ΣΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Β΄

Την πρώτη του ήττα, παραμένοντας όμως σε τροχιά πρόκρισης, υπέστη στην αυλαία του 1ου γύρου, της β΄ φάσης του πρωταθλήματος, το β΄ τμήμα των κορασίδων μας, στον εκτός έδρας αγώνα με το ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟ με 3-0 (25-19, 25-20, 25-18).
Η ομάδα μας απέδωσε ικανοποιητικό βόλει και προσπάθησε για το θετικό αποτέλεσμα, αλλά χωρίς ευτυχή κατάληξη.
Άριστη η διαιτησία του κ. Παπαστάμου και της κας. Πατούχου.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: (Παπαδάκη) Κοντοπούλου, Ναλμπάνη, Τσιρέκα, Λαζάρου, Μπουρλή, Ζαμάνη / Λεμονή, Παπαστέλιου, Αλεξανδροπούλου.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Μαρμαρινός) Ταμπάκου, Σταμπολίου, Μπουλούμπαση, Βενεκέ, Κουτούβαλη, Βουλγαράκη, Νόου (λ), Χαχάμη, Κυρίσογλου.

Στον άλλο αγώνα της 3ης αγωνιστικής: ΑΡΤΕΜΗ - ΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 0-3

1. ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (09-02) 06
2. ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ (06-05) 05
3. ΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (07-06) 04
4. ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΗ (00-09) 03

ΑΡΗΣ ΑΜΦ. - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 0-3 ΣΤΙΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Β΄

Νικηφόρα πρεμιέρα πραγματοποίησε και το β΄ τμήμα των παγκορασίδων μας, στον εκτός έδρας αγώνα επί του ΑΠΣ ΑΡΗ Αμφ. με 0-3 (14-25, 10-25, 06-25).
Η ομάδα μας, έπαιξε πολύ καλό βόλει, φτάνοντας εύκολα στη νίκη.
Άριστη η διαιτησία του κ. Δρεμέτσικα και της κας. Χνάρη.
ΑΡΗΣ: (Αναστασιάδου) Ματαράγκα, Αφεντάκη, Σταθοπούλου, Γράψα, Πατσάκη Μ., Λιωνή / Αρμάου, Κλεφτόγιαννη, Μπουρλάκη, Θωμά, Πατσάκη Δ.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Μαρμαρινός) Κωσταδήμα Θ., Χρυσού, Κυρίσογλου, Μπουλούμπαση, Καγιαλή, Τσέλιου, / Κογκαλίδη, Χοτζαλάρι, Κωσταδήμα Α., Βενεκέ, Μαρμαρινού.

Στον άλλο αγώνα της 1ης αγωνιστικής: ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ - ΜΙΛΩΝΑΣ 3-0

1. ΟΦΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ (03-00) 02
-. ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ (03-00) 02
3. ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝΑΣ (00-03) 01
-. ΑΠΣ ΑΡΗΣ ΑΜΦ. (00-03) 01

Παρασκευή 17 Φεβρουαρίου 2017

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 3-1 ΣΤΙΣ ΝΕΑΝΙΔΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΗ Γ΄ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

Με εντός έδρας νίκη επί του ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ με 3-1 (25-21, 25-20, 24-26, 25-15), έκλεισε τις υποχρεώσεις του για τη β΄ φάση του πρωταθλήματος, το τμήμα των νεανίδων μας, κατακτώντας παράλληλα και την πρόκριση στη νοκ άουτ γ΄ φάση του πρωταθλήματος.
Ο αγώνας ήταν χωρίς βαθμολογική σημασία, καθώς και οι δύο ομάδες είχαν εξασφαλίσει την πρόκριση τους.
Η Δραπετσώνα, έπαιξε πολύ καλό βόλει και δίκαια έφτασε στη νίκη, μέσα από έναν πολύ όμορφο αγώνα.
Άριστη η διαιτησία του κ. Μενεσλή και της κας. Καλιγέρη.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζηδημητρίου) Μαρκάκη, Μοίρα, Καρούσου, Μπουρέλι, Στοίτσεβα, Ζάππα, Γρηγοράτου (λ), Νιώτη (λ), Ιωάννου.
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ: (Καραγιάννης) Σπυριδάκη, Χατζηγρηγορίου, Τσαβαλιά, Κουτσούκου, Γεωργίου Α., Καραγιαννίδη, Κανέλλου (λ), Αρβανίτη, Αρσενικού, Γεωργίου Ζ., Τσοπώκη.
Στον άλλο αγώνα της 6ης και τελευταίας αγωνιστικής: ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ - ΑΣΤΕΡΑΣ Ν. 3-0

Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (16-03) 11
2. ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ (14-07) 10
3. ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (09-13) 09
4. ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (02-18) 06
Ηλιούπολη, Δραπετσώνα και Αργυρούπολη, προκρίθηκαν στη γ΄φάση του πρωταθλήματος.

ΣΑΒΒΑΤΟ 18/02
12:00 ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α΄- ''ΑΡ. ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ'')
12:00 ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΜΙΛΩΝΑΣ (ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Γ΄- ''Γ. ΚΑΣΙΜΑΤΗΣ'')
12:00 ΑΡΤΕΜΗ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Β΄)
18:30 ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ (Α2 ΑΝΤΡΩΝ - ''ΑΡ. ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ'')
20:30 ΑΡΗΣ ΑΙΓ. - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α΄- ''ΑΡ. ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ'')

ΚΥΡΙΑΚΗ 19/02
12:00 ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ - ''Γ. ΚΑΣΙΜΑΤΗΣ'')
12:00 ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ (ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Β΄- ''ΑΡ. ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ'')
19:00 ΜΙΛΩΝΑΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Γ΄)
20:30 ΑΙΓΑΛΕΩ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (ΜΙΚΤΟ VINTAGE - ''Γ. ΚΑΣΙΜΑΤΗΣ'')

ΤΕΤΑΡΤΗ 22/02
21:45 ΘΡΙΑΜΒΟΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Β΄ ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ)

Η παρουσία σας θα βοηθήσει τα παιδιά της Δραπετσώνας, για την κατάκτηση της νίκης.

Πέμπτη 16 Φεβρουαρίου 2017

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 3-1 ΣΤΟΥΣ ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ

Επιτυχημένη πρεμιέρα και για το τμήμα των παμπαίδων μας, στην έναρξη του φετινού πρωταθλήματος στον εντός έδρας αγώνα με το ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟ, με νίκη 3-1 (25-13, 25-22, 23-25, 25-15).
Η ομάδα μας έπαιξε πολύ καλό βόλει, προσφέροντας βάσιμες ελπίδες για το μέλλον.
Άριστη η διαιτησία του κ. Αντωνόπουλου και της κας. Ζουμπά.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Καγιαλής) Κιάρι, Αντωνόπουλος, Τσουλφάς, Θεοδωρόπουλος, Ανέστης, Ευθυμιόπουλος / Βεζύρης, Περιμένης, Κωστάλογλου, Μαρούσης.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: (Τσάμης) Κεσανίδης, Μπραικίδης, Καραγρηγορίου, Τσάμης, Μπαλίκος, Παναγιωτόπουλος / Κοσμίνσκι, Σαπαντιώτης, Μαστροσταμάτης.

ΠΟΡΦΥΡΑΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 3-0 ΣΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Γ΄

Με εκτός έδρας ήττα από τον ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑ με 3-0 (25-05, 25-19, 25-09) συνέχισε στο αντίστοιχο πρωτάθλημα το γ΄ τμήμα των κορασίδων μας.
Η ομάδα μας, δεν κατάφερε να έχει σε αυτόν τον αγώνα ανταγωνιστική παρουσία και η ήττα ήταν φυσιολογική.
Άριστη η διαιτησία των κυριών Μπενίση και Ζουμπά.
ΠΟΡΦΥΡΑΣ: (Καλλή) Ζήκου, Αφεντάκη, Δαμίγου, Σιγάλα, Καλυβάκη, Γρηγοριάδη / Σπαθούλα, Τριβουλίδη.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Καγιαλής - Τσιριγώτη) Καγιαλέ, Όκκα, Χρυσού, Τόσκα, Δήμου, Βαρσάκη Δ. / Σκέντζου, Κώστα, Ταρούσι.

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΕΘΝΙΚΟΣ 0-3 ΓΙΑ ΤΗΝ Α2 ΑΝΤΡΩΝ

Με εντός έδρας ήττα από τον ΕΘΝΙΚΟ ΟΦΠΦ με 0-3 (22-25, 20-25, 16-25), έκλεισε τις υποχρεώσεις του για τον α΄ γύρο του πρωταθλήματος της Α2, το αντρικό μας τμήμα.
Η ομάδα μας, έπαιξε πολύ καλό βόλει και προσπάθησε να διεκδικήσει κάτι από τον αγώνα αυτό, αλλά η ανωτερότητα του Εθνικού, δε μας το επέτρεψε.
 Στο 1ο σετ, οι ομάδες ήταν κοντά στο σκορ αλλά με τον Εθνικό να διατηρεί ισχνές διαφορές και μέχρι το 20-22.
Και στο 2ο σετ, ο Εθνικός είχε μικρές διαφορές μέχρι το 8-10, για να ξεφύγει στη συνέχεια με 14-20 για να κλείσει λίγο τη διαφορά προς το τέλος η ομάδα μας.
Στο 3ο σετ, ο Εθνικός ξέφυγε από την αρχή με 5-12, 6-15, 8-19, μέχρι το τελικό 0-3.
Άριστη η διαιτησία του κ. Κατσούλη και της κας. Μεταξά.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζημιχάλης) Παπαδέας, Πεφάνης, Καρανικολάου Κ., Κλώνος, Μπουλγάρου, Μελλές, Αντωνιάδης (λ), Μάμαλης, Παυλίδης, Τζαννετουλάκος, Καρανικολάου Χρ.
ΕΘΝΙΚΟΣ: (Ψάρρας - Κερκινές) Δεληπρίμης, Μπάση, Σαμπάνης, Παπαδόπουλος, Τουρνάκης, Καρακίτσος, Βολουδάκης (λ), Αδαμόπουλος (λ), Σιώπης, Δημητούλης, Ράμος - Πέρεζ.

ΠΟΡΦΥΡΑΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 2-3 ΣΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α΄

Με εκτός έδρας νίκη επί του ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑ με 2-3 (26-24, 22-25, 22-25, 25-20, 12-15) σε 2 ώρες και 19΄, συνέχισε την πορεία του, στη β΄ φάση του πρωταθλήματος το α΄ τμήμα των κορασίδων μας.
Η ομάδα μας, μπορεί να μην κατάφερε να πιάσει απόδοση σύμφωνα με τις δυνατότητες της, αλλά σημασία έχει η νίκη, μέσα σε μια πολύ δύσκολη έδρα και απέναντι σε έναν Πορφύρα, που πάντα είναι υπολογίσιμος και μάχεται σε κάθε φάση και αγώνα.
Στο 1ο σετ, ο Πορφύρας ξεκίνησε καλύτερα και πήρε μεγάλες διαφορές με 15-10, 20-13, για να κάνει την αντεπίθεση της η Δραπετσώνα, να ισοφαρίσει σε 23-23, αλλά δεν έφτανε αυτό, για να προηγηθεί ο Πορφύρας με 1-0.
Και στο 2ο σετ, ο Πορφύρας ξεκίνησε καλύτερα, αλλά και πάλι η Δραπετσώνα αντέδρασε, με μεγαλύτερη επιτυχία αυτή τη φορά, καθώς το 11-6, έγινε 17-19 και στη συνέχεια 20-24, για να έρθει η ισοφάριση.
Στο 3ο σετ, οι ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, μέχρι το 19-19, για να ξεφύγει στο τέλος η Δραπετσώνα και να κάνει το 1-2.
Στο 4ο σετ, οι ρόλοι αντιστράφηκαν και στην αρχή η Δραπετσώνα, προηγήθηκε με 6-9, 10-14, για να ισοφαρίσει ο Πορφύρας σε 15-15, να προηγηθεί με 22-19 και εν τέλει να οδηγεί τον αγώνα στο 5ο σετ , στο οποίο, ξεκινήσαμε με 0-4 και να μη χάσουμε το προβάδισμα μέχρι το τελικό 2-3.
Πολλά λάθη από τις κυρίες Μπενίση και Ζουμπά.
ΠΟΡΦΥΡΑΣ: (Μανωλάκου) Χονδρουδάκη, Συρίγου, Βαλσαμή, Ράπτη, Καλογεροπούλου, Μαννέ, Τριανταφύλλου (λ), Μελισσάρη (λ), Καλογεροπούλου Κ., Κονταράκη, Ζαννή.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζηδημητρίου) Μοίρα, Ιωάννου, Θωμαίδη, Στοίτσεβα, Καρούσου, Μαρκάκη, Χάνου (λ), Νιώτη (λ).

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ 3-0 ΣΤΙΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α΄

Νικηφόρα πρεμιέρα και για το α΄ τμήμα των παγκορασίδων μας, στον εντός έδρας αγώνα απέναντι στη νεοσύστατη ομάδα του ΑΣ ΕΥΚΛΕΙΔΗ Μεγάρων με 3-0 (25-01, 25-06, 25-08).
Ο αγώνας δεν αντέχει κριτικής, λόγω της χαμηλής δυναμικότητας της αντίπαλης ομάδας, η οποία τώρα κάνει το ξεκίνημα της, με νέα κορίτσια.
Διαιτητές: Γ. Κατσιάρας - Καλιγέρη.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζηδημητρίου) Σταμπολίου, Μπουλούμπαση, Βενεκέ, Κουτούβαλη, Βουλγαράκη, Καμινάκη / Λεούση, Νόου, Καζάκου, Τσεκούρα.
ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ: (Κορδαλής) Ζουμπουρλή, Φραγκούλη, Μπρινιά, Μπελσή, Τσαλαβρέτα, Πανάγου / Κίτσιου, Ιωάννου.

Στον άλλο αγώνα της 1ης αγωνιστικής: ΕΣΠΕΡΟΣ - ΑΡΗΣ Αιγ. 3-0 χ.α.

-. ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ (03-00) 02
3. ΑΣ ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ Μ. (00-03) 01
4. ΓΣ ΑΡΗΣ ΑΙΓ. (00-03) 00

Δευτέρα 13 Φεβρουαρίου 2017

ΕΥΡΥΑΛΗ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 2-3 ΣΤΙΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Γ΄

Νικηφόρα πρεμιέρα πραγματοποίησε το γ΄ τμήμα των παγκορασίδων μας, σε εκτός έδρας αγώνα επί του ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ με 2-3 (21-25, 25-16, 25-19, 23-25, 13-15).
Ο αγώνας, όπως φαίνεται και από την εξέλιξη των σετς, ήταν αμφίρροπος και τέλειωσε με την ελάχιστη της διαφοράς, ενώ χαρακτηρίστηκε και από την ανατροπή, της ανατροπής.
Τα κορίτσια μας, έπαιξαν καλό βόλει, διεκδίκησαν με πείσμα τη νίκη και στο τέλος δικαιώθηκαν.
Άριστη η διαιτησία της κας. Κανδυλιάρη και του κ. Παπαχατζή.
ΕΥΡΥΑΛΗ: (Νικολακόπουλος) Πέτρου, Ηλιοπούλου, Παλυγιάννη, Κουμουνδούρου, Τσούστα, Μούλη / Μπολιανίτη, Μπουλούκου, Παπαθεοδώρου, Γρατσία, Δρίτσα.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Καγιαλής) Κάβουρα, Κώστα, Τόσκα, Δήμου, Όκκα, Καγιαλέ / Τσαούση, Τασιγιαννάκη, Ταρούσι.

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ 0-3 ΓΙΑ ΤΗ Β΄ ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Με εντός έδρας ήττα από τον ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ με 0-3 (17-25, 21-25, 21-25) συνέχισε στο πρωτάθλημα της Β΄ Εθνικής το γυναικείο μας τμήμα.
Η ομάδα μας, έπαιξε ικανοποιητικό βόλει, αλλά δε διέθετε τη δυναμική που χρειαζόταν ώστε να διεκδικήσει κάτι καλύτερο απ΄ αυτόν τον αγώνα.
Στον αγώνα ξεκινήσαμε καλά, προηγούμενοι με 7-4 και 10-9, αλλά η Αργυρούπολη αντέδρασε, φτάνοντας εύκολα στο 0-1.
Το 2ο σετ, χαρακτηρίστηκε από τις μεταβολές στο σκορ με 7-11, 11-12, 15-19, 20-21, για να τελειώσει με σερί 0-5, της Αργυρούπολης.
Στο 3ο σετ, καταφέραμε και αποκτήσαμε διαφορά με 17-13, για να εξανεμιστεί γρήγορα με 17-16 και 18-20, φτάνοντας έτσι στο τελικό 0-3.
Άριστη η διαιτησία των κ.κ. Παπαστάμου και Μαριδάκη.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζηδημητρίου - Μαρμαρινός) Κουμβάκη, Βαγγή, Χατζηπέτρου, Καραγιαννίδη, Μαρκάκη, Τζώρτζη, Κρεμμύδα (λ), Βελιανίτη (λ), Ιωάννου, Φούσκα, Δούκα.
ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ: (Χιωτίνης) Σκαρπέτη, Τσελίκη, Μπόκα, Γούλα, Μπουντούρογλου, Λιαδάκη, Κολομητρούση (λ), Γιουκάκη (λ), Μπαλδώκα.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ - ΠΗΓΑΣΟΣ 2-3
ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ - ΕΥΡΥΑΛΗ 3-2
ΑΙΞΩΝΗ - ΜΙΛΩΝΑΣ 3-2
ΘΡΙΑΜΒΟΣ - ΑΡΤΕΜΗ 3-1
ΑΛΙΜΟΣ - ΑΙΟΛΟΣ 3-0

1. ΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ (39-09) 38