Πέμπτη 5 Μαρτίου 2020

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΜΟΣΧΑΤΟ 1-3 ΓΙΑ ΤΗ Β΄ ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Με εντός έδρας ήττα από τον ΑΟΠΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ με 1-3 (17-25, 21-25, 25-14, 20-25) συνέχισε στο πρωτάθλημα Β΄ Εθνικής το γυναικείο μας τμήμα.
Η ομάδα μας παρ,ότι διακρίθηκε για το πάθος και τη θέληση για νίκη, δεν κατάφερε να αποφύγει τα λάθη. Η απόδοση μας κρίνεται καλή, αν και πάλι τελειώσαμε τον αγώνα με σερί 0-5. Δηλαδή στο σημείο που διεκδικούσαμε την ισοφάριση με το σκορ να είναι 20-20 στο 4ο σετ, εκεί δυστυχώς δεν καταφέραμε να διατηρηθούμε σε καλή κατάσταση, με το Μοσχάτο να εκμεταλεύεται τα λάθη μας, φτάνοντας στη νίκη. Όπως και σερί 0-5 δεχτήκαμε στο 2ο σετ, όταν το 17-16, έγινε 17-21 χάνοντας την ευκαιρία της πρώτης ισοφάρισης.
Τώρα πια η κατάσταση αποφυγής του υποβιβασμού, έγινε πολύ δυσχερής.