Δευτέρα 26 Μαρτίου 2018

ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 3-1 ΣΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Γ΄

Κατερίνα ΚΥΖΙΛΗ
Με εκτός έδρας ήττα από τον ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ με 3-1 (25-14, 25-22, 16-25, 25-21) έκλεισε τις φετινές του υποχρεώσεις το γ΄ τμήμα των κορασίδων μας.
Η ομάδα μας, έπαιξε αρκετά καλό βόλει διεκδικώντας τη νίκη. Το ξεκίνημα μας, στο 1ο σετ, δεν ήταν καλό με την Αργυρούπολη να προηγείται με 5-0, 19-8, φτάνοντας εύκολα στο 1-0.
Από το 2ο σετ, ανέβηκε η απόδοση μας, προηγούμενοι με 20-21. Όμως η Αργυρούπολη, πραγματοποίησε καλό τέλειωμα και με τελικό σερί 5-1, έγραψε το 2-0.
Στο 3ο σετ, προηγηθήκαμε από την αρχή με 13-16, 15-22, μειώνοντας το σκορ σε 2-1.
Και στο 4ο σετ, συνεχίσαμε με καλή απόδοση, όμως η Αργυρούπολη ήταν μπροστά συνεχώς με 7-6, 16-13, 21-16, για το τελικό 3-1.
Πολύ καλή η διαιτησία της κας. Χατζηθωμά και του κ. Παπαδογιάννη.

ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ: (Ρομπότσης) Δημητρακοπούλου Π., Ιερωνυμάκη, Δημητρακοπούλου Α., Κορωνάρχη, Θεοτοκά, Ρήγα, Ζαμπλάκου (λ), Χαλατσά, Χελιώτη, Τόκα.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζηδημητρίου) Καγιαλέ, Κάβουρα, Κυζίλη, Τόσκα, Δήμου, Όκκα, Ταρούσι (λ), Τασιγιαννάκη Κ. (λ), Μήτσου.
Εν κατακλείδι, από το γ΄ τμήμα των κορασίδων μας για τη φετινή περίοδο, παρ΄ όλα τα προβλήματα που αντιμετωπίσαμε - που ήταν και πολλά και σημαντικά - μείναμε απόλυτα ευχαριστημένοι, δείχνοντας ότι φτιάχτηκε ένα συμπαγές και πολύ δυνατό σύνολο, με αρκετά παιδιά να ξεχωρίζουν και να διεκδικούν θέσεις σε ανώτερα ηλικιακά τμήματα. Στο σημείο αυτό, θα πρέπει να απευθύνουμε ένα μεγάλο ευχαριστώ στους γονείς των παιδιών αυτών, που στήριξαν ποικιλοτρόπως το τμήμα και στις καλές, αλλά κύρια στις άσχημες καταστάσεις, αναλαμβάνοντας την ευθύνη μας για ό,τι δεν καταφέραμε να πράξουμε έγκαιρα ή και καθόλου σε θέματα που δυστυχώς ήταν πολύ πιο πάνω από τις δυνατότητες μας.