Τετάρτη 21 Μαρτίου 2018

ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 3-0 ΣΤΙΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Β΄

Με εκτός έδρας ήττα από τον ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ με 3-0 (25-19, 25-08, 25-17) συνέχισε την πορεία του στο αντίστοιχο πρωτάθλημα το β΄ τμήμα των παγκορασίδων μας.
Η ομάδα μας για μια ακόμη φορά, παίζοντας με πάθος και καλό βόλει, έβαλε δύσκολα στην πολύ ανώτερη ηλικιακά και σωματικά αντίπαλο της.
Στο 1ο σετ, ξεκινήσαμε πολύ καλά και διατηρούσαμε την πρωτοπορία μέχρι το 16-17. Σε εκείνο το σημείο η Αργυρούπολη με αντεπίθεση, πέρασε μπροστά και με τελικό σερί 9-3, προηγήθηκε με 1-0.
Στο 2ο σετ, η Αργυρούπολη περιόρισε τα λάθη της και με πολύ καλό βόλει, προηγήθηκε πολύ εύκολα με 2-0.
Στο 3ο σετ, επανήλθαμε στην καλή εμφάνιση προηγούμενοι με 3-7, 13-15, με την Αργυρούπολη να ισοφαρίζει σε 16-16 και τελικά πάλι με τελικό σερί 9-1, να φτάνει στο τελικό 3-0.
Πάντως η ομάδα μας έδειξε και εναντίον της πρωτοπόρου του όμιλου μας, ότι παρ, ότι πολύ μικρή ηλικιακά, στέκεται πάρα πολύ καλά σε όλους τους αγώνες και διεκδικεί πάντα τη νίκη, η οποία σε λίγο καιρό θα μας γίνει συνήθεια.
Άριστη η διαιτησία του κ. Παπαδογιάννη και της κας. Καστάνη.
ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ: (Οικονόμου) Κολίλα, Σπάχου, Σκαμπαρίνα, Τυλιπάκη, Σμυρνιούδη, Παναγοπούλου / Παλαιοθόδωρου, Περλαντώνη, Κοντογιαννοπούλου, Νίκα, Μπαλάνη.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Μαρμαρινός) Γεωργιάδη, Μακαρίδη, Βενεκέ, Μπουλούμπαση, Κατσίπη, Λαγογιάννη / Δεμενίκα, Κατεμή, Λέλε, Παρασχάκη, Κογκαλίδη, Λιάρου Κ., Λιάρου Χρ.

Στον άλλο αγώνα της 5ης αγωνιστικής: ΜΙΛΩΝΑΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ 3-0

1. ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (12-00) 12
2. ΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ (09-06) 08
3. ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ (06-04) 06
-. ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝΑΣ (08-08) 06
5. ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ (04-12) 01