Τετάρτη 7 Μαρτίου 2018

ΘΡΙΑΜΒΟΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 3-1 ΣΤΙΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Β΄

Με εκτός έδρας ήττα από τον ΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟ με 3-1 (23-25, 25-23, 25-19, 25-09) συνέχισε στο πρωτάθλημα το β΄ τμήμα των παγκορασίδων μας.
Η ομάδα μας - πολύ μικρή ηλικιακά - ενθουσίασε και πάλι με την αγωνιστικότητα της, παίζοντας καταπληκτικό βόλει για 2,5 σετς περίπου.
Το 1ο σετ κυμάνθηκε με την ομάδα μας να προηγείται με 11-15, 16-18, 19-21, 22-23 για το 0-1 στα σετς.
Στο 2ο σετ, ο Θρίαμβος ξεκίνησε καλύτερα και προηγήθηκε με 9-4. Γρήγορα όμως πήραμε την πρωτοπορία στο σκορ με 12-13, 15-18, 18-21. Στο σημείο εκείνο όμως, ο υπερβάλλων ζήλος του διαιτητή κ. Δρεμέτσικα - που σφύριξε γρήγορη αλλαγή θέσεων στην ομάδα μας - λειτούργησε ώστε να αποσυντονιστούμε και ο Θρίαμβος με σερί 5-1, πήρε την πρωτοπορία, ισοφαρίζοντας σε 1-1.
Στο 3ο σετ, οι ομάδες ήταν κοντά στο σκορ με 15-12, 15-15, 15-18, 21-18, για να γίνει το 2-1.
Το 4ο σετ, δεν αντέχει κριτικής καθώς ο Θρίαμβος ήταν καλύτερος φτάνοντας πολύ εύκολα στην κατάκτηση του και στο τελικό 3-1.
Κατά τα άλλα, άριστη η διαιτησία των κ.κ. Δρεμέτσικα και Σαχινίδη.
ΘΡΙΑΜΒΟΣ: (Σάκκουλας) Πάσσαρη, Σκούρτα, Μικέλη, Παπαγεωργίου, Σατολιά, Θεάκου / Αθανασοπούλου, Γραικούση, Κουλοκτσή, Ιγνατιάδη.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Μαρμαρινός) Μπουλούμπαση, Δεμενίκα, Βενεκέ, Γεωργιάδη, Μακαρίδη, Λαγογιάννη / Κατεμή, Καλλιπολίτη, Λέλε, Λιάρου Κ., Κογκαλίδη, Λιάρου Χρ., Κυρίσογλου.