Τετάρτη 21 Μαρτίου 2018

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 1-3 ΣΤΟΥΣ ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ

Την καλύτερη φετινή εμφάνιση του πραγματοποίησε το τμήμα των παμπαίδων μας, αλλά χωρίς να αποφύγει την ήττα, στον εντός έδρας αγώνα από το ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟ με 1-3 (15-25, 25-19, 20-25, 22-25).
Στο 1ο σετ, παραμείναμε κοντά στο σκορ, μέχρι το 12-14, για να πραγματοποιήσει το 0-1 ο Πανιώνιος με καλό τελικό σερί 3-11.
Στο 2ο σετ, ανεβάσαμε την απόδοση μας παίρνοντας την πρωτοπορία από την αρχή με 9-8, 19-13, 22-16, φτάνοντας στην ισοφάριση.
Διεκδικήσαμε και το 3ο σετ, στο οποίο όμως ο Πανιώνιος πήρε διαφορά με 11-14, 16-20, για να προηγηθεί με 1-2.
Στο 4ο σετ, παρ,ότι ο Πανιώνιος προηγήθηκε με 1-5, 8-14, η ομάδα μας με αντεπίθεση μείωσε αρκετά σε 13-15, για εξελιχθεί η συνέχεια πόντο - πόντο, μέχρι τελικά ο Πανιώνιος να πραγματοποιήσει το τελικό 1-3.
Άριστη η διαιτησία του κ. Βελώνη και της κας. Τσιόκα.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Αρματάς) Ανέστης, Τσουλφάς, Θεοδωρόπουλος, Αντωνόπουλος, Παπασπανούδης, Μαρούσης, Κιάρι (λ), Σαββίδης (λ), Κωστάλογλου, Τέντης, Χραμπάνης, Βεζύρης, Περιμένης.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: (Τσέργας) Τσάμης, Παναγιωτόπουλος, Κοζμίνσκι, Καραγρηγορίου, Καρτάλος, Κεσανίδης / Παναγόπουλος, Ζαπαντιώτης, Πανταζόπουλος.