Τρίτη 6 Μαρτίου 2018

ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 3-2 ΓΙΑ ΤΗΝ Α2 ΑΝΤΡΩΝ

Πασχάλης ΚΑΛΦΑΣ
Με εκτός έδρας ήττα από τον ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ με 3-2 (25-11, 23-25, 25-16, 23-25, 15-12) συνέχισε στο πρωτάθλημα της Α2 το αντρικό μας τμήμα.
Στον αγώνα μπήκαμε με την ίδια αντιμετώπιση που είχαμε στους τελευταίους αγώνες, με αποτέλεσμα στο 1ο σετ, να φανούμε μη ανταγωνιστικοί και η Αργυρούπολη να προηγηθεί εύκολα με 1-0.
Στο 2ο σετ, θυμίσαμε Δραπετσώνα και μπήκαμε με πολύ πάθος και πολύ καλή αγωνιστική παρουσία. Προηγηθήκαμε με 9-13, 12-15, 13-19, 16-24 με την Αργυρούπολη να εκμεταλεύεται σωρεία λαθών μας και με σερί 7-0 να μειώνει σε 23-24. Ευτυχώς όμως τον κρίσιμο πόντο, τον κατακτήσαμε για την ισοφάριση σε 1-1.
Και στο 3ο σετ, είχαμε προβλήματα, με την Αργυρούπολη να προηγείται με 9-6, 14-8, 20-13, για να προηγηθεί με 2-1.
Στο 4ο σετ, η Αργυρούπολη ξεκίνησε καλύτερα προηγούμενη με 9-4. Γρήγορα όμως συνήλθαμε περνώντας μπροστά στο σκορ με 11-12, για να εξελιχθεί το υπόλοιπο του σετ πόντο - πόντο μέχρι το τέλος, στο οποίο ψύχραιμα ισοφαρίσαμε πάλι σε 2-2.
Στο 5ο σετ, ξεκινήσαμε καλά και γυρίσαμε γήπεδο προηγούμενοι με 7-8. Η Αργυρούπολη ανέβασε στροφές παίρνοντας το προβάδισμα με 13-11, 14-12, φτάνοντας στο τελικό 3-2.
Το σημαντικό όμως είναι - κι αυτό κρατάμε - ότι επανήλθαμε μετά από καιρό στις καλές εμφανίσεις και ότι οι αθλητές μας, ανταποκρίθηκαν πολύ καλά στους νέους ρόλους που κλήθηκαν να υπερασπιστούν.
Με πολλά λάθη - τα περισσότερα σε βάρος της Δραπετσώνας - η διαιτησία του κ. Οικονόμου. Άριστη του κ. Κατσούλη.
ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ: (Οικονόμου) Τσεμενιάν, Μουρούτης, Μωραίτης, Κούνας, Μανούσος, Ρομπότσης, Χρυσίδης (λ), Αντωνιάδης (λ), Κριερής, Τριπολιτσιώτης.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Αρματάς) Μαργαρίτης, Μαρμαρινός, Κογκαλίδης, Στρατηγός, Μάμαλης, Μπουλγάρου, Καρανικολάου (λ), Παπαδέας, Κασαπίδης, Κάλφας.