Πέμπτη 6 Δεκεμβρίου 2012

ΜΠΙΑΛΙΣΤΟΚ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 3-0 ΓΙΑ ΤΟ CHALLENGE CUP ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Την ήττα με 3-0 σετ γνώρισε η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Ολυμπιακού από την Μπιάλιστοκ στον πρώτο αγώνα για τους "32" του Challenge Cup. Την επόμενη Τετάρτη (12/12) η ρεβάνς στου Ρέντη.

Η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Ολυμπιακού γνώρισε την ήττα με 3-0 σετ στην Πολωνία από την Μπιάλιστοκ στον πρώτο αγώνα για τους "32" του Challenge Cup.
Οι "ερυθρόλευκες" μόνο στο τρίτο σετ ήταν ανταγωνιστικές, ενώ στο δεύτερο αν και ξεκίνησαν καλά δέχτηκαν ένα σερί από τις γηπεδούχες και έτσι το 4-5 υπέρ τους έγινε 12-5.
Η ρεβάνς θα δειξαχθεί την ερχόμενη Τετάρτη (12/12, 19.00) στου Ρέντη με τον Ολυμπιακό να πρέπει να πάρει τη νίκη με οποιοδήποτε σκορ και στην συνέχεια στο "χρυσό" σετ να διεκδικήσει την πρόκριση στους "16" της διοργάνωσης.
Τα σετ: 25-21, 25-15, 25-21
Μπιάλιστοκ: Κουρνίκοβσκα, Τζακ, Καμπαγιέβσκα, Εσντέλ, Σμιέλ, Τόμπσον / Μπούλμπακ (λ), Οράζ Πόλακ, Τόμσια.
Ολυμπιακός: Κοσμά, Κωνσταντίνου, Λούκοβιτς, Γιακουμή, Μπλάνκο, Χριστοδούλου / Κονόμη (λ).