Δευτέρα 4 Αυγούστου 2014

2η ΗΤΤΑ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ Κ-21 ΟΙ ΠΑΡΙΣΑΚΗ / ΜΑΝΑΒΗ

Άτυχες οι Μαναβή, Παρισάκη, πάνε για 3η θέση

Μετά από μια μεγάλη μάχη που διήρκησε 56’ λεπτά η Εθνική ομάδα U21 του Μπιτς Βόλεϊ ηττήθηκε με 2-1 από την αντίστοιχη των ΗΠΑ, ωστόσο είχε εξασφαλίσει την πρόκριση της στην επόμενη φάση και στο ματς κόντρα στην Ουκρανία θα κρινόταν αν θα ήταν 3η ή 4η στον όμιλο της.
 «Ήταν ένα πολύ ωραίο παιχνίδι το οποίο κυριολεκτικά κρίθηκε στη λεπτομέρεια», δήλωσε ο Ομοσπονδιακός τεχνικός Στάθης Χανδρινός αναφερόμενος στην ήττα των Παρισάκη / Μαναβή από τις Αμερικανίδες Κνούντσεν / Στρέιντζ με 2-1 (21-18, 19-21, 15-13).

Στο τάι μπρέικ οι Αμερικανίδες μετέτρεψαν το 8-8 σε 12-9 αλλά ενώ πλησίασαμε σε 13-12 χάσαμε το σερβίς και τελικά το σετ και το παιχνίδι με 15-13.

Τα αποτελέσματα:
Κνούντσεν / Στρέιντζ – Παρισάκη / Μαναβή 2-1 (21-18, 19-21, 15-13)
Σουλίμα / Ουντοβένκο – Μπέτσχαρτ / Έιχολτζερ 0-2 (25-27, 15-21)
Ντοστάλοβα / Κομάρκοβα – Χατζηκωστάντα / Ζακχαίου 2-1 (21-17, 19-21, 15-9) Κνούντσεν / Στρέιντζ - Σουλίμα / Ουντοβένκο 2-0 (21-19, 21-16)
Ντοστάλοβα / Κομάρκοβα - Μπέτσχαρτ / Έιχολτζερ 0-2 (16-21, 15-21)
Παρισάκη / Μαναβή - Χατζηκωστάντα / Ζακχαίου 2-1 (21-16, 16-21, 15-12)