Σάββατο 17 Απριλίου 2021

Αρβανίτη / Καραγκούνη: Πρώτη ήττα στο Μεξικό

Με ήττα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο κυρίως ταμπλό του τουρνουά 4 αστεριών της FIVB στο Κανκούν του Μεξικό η εθνική ομάδα μπιτς βόλεϊ.

Οι Βίκυ Αρβανίτη / Πένυ Καραγκούνη ηττήθηκαν με 2-0 σετ (21-14, 21-10) από τις Ρωσίδες Μακρογκούζοβα / Χολόμινα (Νο6 του ταμπλό) οι οποίες δεν άφησαν πολλά περιθώρια αντίδρασης στο ελληνικό δίδυμο.

Βίκυ και Πένυ θα έχουν μία δεύτερη ευκαιρία για να διεκδικήσουν την πρόκριση τους στα νοκ άουτ ματς καθώς τα ξημερώματα της Κυριακής (04.00) θα αντιμετωπίσουν τις Κινέζες Βανγκ / Σία (Νο11 του ταμπλό), οι οποίες έπεσαν θύμα έκπληξης καθώς στον άλλο αγώνα του ομίλου ηττήθηκαν με 2-0 σετ από τις Βόιτασικ / Κοτσιόλεκ (Πολωνία, Νο22 του ταμπλό).