Τρίτη 27 Φεβρουαρίου 2018

ΜΟΣΧΑΤΟ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 0-3 ΣΤΙΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α΄

Με τη 2η νίκη του στη 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος σε εκτός έδρας αγώνα επί του ΑΟΠΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ με 0-3 (23-25, 19-25, 21-25), προχώρησε και το α΄ τμήμα των παγκορασίδων μας.
Η ομάδα μας έπαιξε πολύ καλό βόλει, επικρατώντας ενός επίσης πολύ ισχυρού αντίπαλου.
Το 1ο σετ, κυμάνθηκε με τις ομάδες πολύ κοντά στο σκορ με 6-9, 16-17, 18-18, 21-22, 23-22, για να προηγηθούμε με 0-1 στα σετς με τελικό σερί 0-3.
Στο 2ο σετ, το Μοσχάτο ξεκίνησε καλύτερα με 5-0, 7-4. Η ομάδα μας, όμως γρήγορα πήρε την πρωτοπορία με 10-11, 11-14, 12-17, για να προηγηθεί με 0-2.
Και στο 3ο σετ, το Μοσχάτο ξεκίνησε καλύτερα προηγούμενο με 6-1, με τη Δραπετσώνα και πάλι να αντιδρά πολύ όμορφα να μειώνει σε 17-16, 20-19 και με τελικό σερί 1-6, να φτάνει στο τελικό 0-3.
Με πολλά λάθη η διαιτησία των κυριών Μπενίση και Πεσίνογλου.
ΜΟΣΧΑΤΟ: (Χαλβατζή) Τσαμούλη, Σκαραμάγκου, Μερεντίτη, Λίτο, Μούρτζη, Καστούρα, Σαμιώτη Κ. (λ), Σπανού (λ), Σαμιώτη Φ.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Μαρμαρινός) Βενεκέ, Σταμπολίου, Χαλκιοπούλου, Καγιαλή, Καζάκου, Βουλγαράκη, Νόου (λ), Κυρίσογλου.