Δευτέρα 2 Δεκεμβρίου 2019

KAΛΑΜΑΤΑ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 3-2 ΓΙΑ ΤΗΝ Α2 ΑΝΤΡΩΝ

Εκτός έδρας ήττα για το αντρικό μας τμήμα για το πρωτάθλημα της Α2 αντρών, από τον ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΄80 με 3-2 (22-25, 22-25, 25-20, 25-20, 25-23) σε 2 ώρες και 58΄.
Η ομάδα μας έπαιξε πολύ καλό βόλει, προηγήθηκε με 0-2, με την Καλαμάτα να πραγματοποιεί την ολική ανατροπή φτάνοντας στη νίκη, ύστερα από μεγάλη παράταση του 5ου σετ.
Κομβικό σημείο του αγώνα, ήταν το 4ο σετ, στο οποίο αν και είχαμε αποκτήσει διαφορά με 10-15 και όλα έδειχναν ότι θα φεύγαμε με ένα μεγάλο τρίποντο, η Καλαμάτα βρήκε το κουράγιο και ανέτρεψε τη διαφορά, ισοφαρίζοντας, αλλά και στο 5ο σετ, στο οποίο είχαμε διαφορά 4 πόντων, αλλά ούτε κι αυτήν καταφέραμε να υπερασπιστούμε.
Όμως, είναι η τρίτη συνεχόμενη φορά που επισκεπτόμαστε την Πελοπόννησο και έχουμε εχθρική διαιτησία, από τον 1ο κ. Λιναρδάτο, ο οποίος έκανε ό,τι μπορούσε προκειμένου να παραδώσει τη νίκη στη γηπεδούχο.
Σημαντικό σημείο στην έκβαση του 5ου σετ, στο 20-20, είχαμε σοβαρό τραυματισμό αθλητή μας, με αποτέλεσμα μέχρι το τέλος να συνεχίσουμε με 5 παίκτες στην ουσία.
Θα πρέπει να ευχαριστήσουμε τη διοίκηση της Καλαμάτας και προσωπικά τον Πρόεδρο της κ. Βλάσση Κώστα, για ένα τεχνικό πρόβλημα που αντιμετώπισε ο σύλλογος μας, πριν την έναρξη του αγώνα και για το οποίο, μας παρείχε κάθε δυνατή εξυπηρέτηση.