Παρασκευή 7 Δεκεμβρίου 2012

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ - ΕΑ ΛΑΡΙΣΑΣ 3-2 ΓΙΑ ΤΗΝ Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ
Με ένα εξαιρετικό παιχνίδι ανάμεσα στις δύο συμπολίτισσες Φιλαθλητικό Λ.Σ. και ΕΑΛ άνοιξε το βράδυ της Πέμπτης η αυλαία της 8ης αγωνιστικής στον 3ο όμιλο της Α2 Γυναικών.
Ο Φιλαθλητικός ήταν ο νικητής στο τάι μπρέικ (24-26, 25-08, 25-23, 25-27, 15-08), αν και χρειάστηκε να περάσει από... 40 κύματα για να πάρει τους δύο βαθμούς.

Οι φιλοξενούμενες προηγήθηκαν έπειτα από ένα περιπετειώδες πρώτο σετ, οι γηπεδούχες ισοφάρισαν με συνοπτικές διαδικασίες σε 1-1, αλλά η συνέχεια ήταν ένα πραγματικό ντέρμπι.

Ο Φιλαθλητικός έκανε δύσκολα το 2-1, η ΕΑΛ ισοφάρισε στις λεπτομέρειες σε 2-2 και στο τάι μπρέικ «έσπασαν καρδιές».