Κυριακή 2 Δεκεμβρίου 2012

Η 8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΗΣ Α1 ΑΝΤΡΩΝ

Ο Ολυμπιακός νίκησε και τον Φοίνικα Σύρου με 3-1 σετ και συνεχίζει την αήττητη πορεία του στο πρωτάθλημα της Volleyleague. Ήττα για τον Παναθηναϊκό από τον ΑΟ Κηφισιάς. Δεύτερη νίκη για Ηρακλή.

Ο Ολυμπιακός συνέχισε την αήττητη πορεία του στο πρωτάθλημα Volleyleague, πανηγυρίζοντας το Σάββατο την 8η νίκη του επικρατώντας με 3-1 του Φοίνικα Σύρου,
Οι φιλοξενούμενοι από την πλευρά τους παρά τα προβλήματα (που είχαν αλλά και τους προέκυψαν στη διάρκεια του αγώνα) για τρία σετ να είναι ιδιαίτερα ανταγωνιστικοί.
Από εκεί και πέρα την δεύτερή του νίκη πέτυχε ο Ηρακλής. Ο "γηραιός" νίκησε εύκολα με 3-0 τον ουραγό της βαθμολογίας Μίλων, αντίθετα ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε εκτός έδρας από τον ΑΟ Κηφισιάς με 3-1 σετ.
Παμβοχαϊκός και Λαμία νίκησαν με 3-0 σετ Άρη και Νίκη Αιγινίου αντίστοιχα, ενώ η 8η αγωνιστική ολοκληρώνεται την Δευτέρα (3/12) με την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης.