Παρασκευή, 5 Δεκεμβρίου 2014

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΕΣΠΕΡΟΣ 3-1 ΓΙΑ ΤΗΝ Α΄ ΕΣΠΕΔΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Αγάπη ΦΟΥΣΚΑ
Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για το γυναικείο μας τμήμα, στον εντός έδρας αγώνα με τον ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟ με 3-1 (15-25, 26-24, 25-20, 27-25).
Η ομάδα μας, μπήκε στον αγώνα...σκουντουφλώντας και με πάρα πολλά λάθη, έδωσε το δικαίωμα στον Έσπερο να προηγηθεί εύκολα με 0-1.
Η συνέχεια όμως ήταν διαφορετική, με τη Δραπετσώνα να περιορίζει τα λάθη της, να ανεβάζει την απόδοση της και έστω και δύσκολα να παίρνει αγώνα και τρίποντο.
Στο 2ο σετ, η ομάδα μας πήρε μεγάλες διαφορές από την αρχή με 5-0, 10-6, όμως ο Έσπερος με παιχνίδι υπομονής κατάφερε να ισοφαρίσει σε 21-21, με τον αγώνα να κυλά από εκεί και μετά πόντο - πόντο, με την ομάδα μας πιο ψύχραιμη στους καθοριστικούς πόντους, να ισοφαρίζει σε 1-1.
Στο 3ο σετ, από τα μέσα και μετά, χτίσαμε ικανή διαφορά, την οποία συντηρήσαμε μέχρι τέλους για το 2-1.
Στο 4ο σετ, μετά το 15-18, είχαμε και πάλι μάχη πόντο - πόντο, με τη Δραπετσώνα να σπρώχνεται από την εξέδρα και πάλι πιο ψύχραιμη στους τελευταίους πόντους, να πανηγυρίζει το πολύτιμο τρίποντο, που μας έδωσε την ευκαιρία, να φτάσουμε σε απόσταση αναπνοής από την προνομιούχο τετράδα.
Συμπερασματικά, αν εξαιρέσουμε το πρώτο σετ, μείναμε ικανοποιημένοι από την απόδοση και το πάθος της ομάδας μας και παραμένουμε αισιόδοξοι για την πορεία μας στο μέλλον.
Πολύ καλή η διαιτησία της κας. Λιάκου και του κ. Μιχαλίτση.
ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ: (Χατζηδημητρίου) Κολίγα, Φούσκα, Καραγιαννίδου, Λαζαρίδου, Μπουρέλι, Χίου, Παπαδόγγονα (λ), Δούφα, Παιτέρη.
ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ: (Λαγός) Ζουλασή, Γαλανού, Ράμμου, Γοναπάκη, Μιρζάν, Βιντζιλέου, Τσαπρουνή (λ), Κρανιά (λ), Λέα, Μαλλίδου, Μανιού.
 
Στους υπόλοιπους αγώνες της 7ης αγωνιστικής:
ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ - ΑΡΗΣ 2-3
ΑΓ. ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ 1-3
ΙΚΑΡΟΣ - ΑΙΟΛΟΣ 1-3
ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ - ΦΙΛΙΑ 3-1
ΕΡΜΗΣ - ΑΙΞΩΝΗ 0-3
 
 
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΟΦΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ (20-04) 19
2. ΑΕΓ ΑΙΞΩΝΗ (18-08) 17
3. ΑΠΣ ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΑΛΗΣ (20-11) 16
4. ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ (16-12) 13
---------------------------------------------------
5. ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ (16-13) 12
6. ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (14-14) 11
7. ΑΟ ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ (13-14) 10 (3)
8. ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ (15-15) 10 (2)  
------------------------------------------------------
9. ΑΣ ΦΟΙΝΙΚΑΣ (12-14) 10 (1) 
10. ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ (12-18) 06
11. ΜΕΛΑΣ ΑΓ. ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ (07-21) 01
-. ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ (02-21) 01

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου