Τρίτη 10 Νοεμβρίου 2015

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 2-3 ΣΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Β΄

Με μια πολύ καλή εκτός έδρας νίκη επί του ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ με 2-3 (16-25, 25-19, 21-25, 25-20, 06-15) σε 123΄, συνέχισε στο αντίστοιχο πρωτάθλημα το β΄ τμήμα των κορασίδων μας, μπαίνοντας για τα καλά στην υπόθεση πρόκριση.
Η ομάδα μας, έπαιξε καλό βόλει, δείχνοντας χαρακτήρα νικητή.
Στο 1ο σετ, από την αρχή πήραμε μεγάλες διαφορές με 7-16, 9-22, για να γίνει εύκολα το 0-1.
Στο 2ο σετ, ξεκινήσαμε και πάλι πολύ καλά, προηγούμενοι με 4-9. Το Περιστέρι, αυτή τη φορά αντέδρασε και προηγήθηκε αρχικά με 11-10, για να αρχίσει να ξεμακραίνει στο σκορ, μέχρι να ισοφαρίσει.
Στο 3ο σετ, ήταν η σειρά μας να πάρουμε το σετ, αφού αρχικά εξασφαλίσαμε μια διαφορά 2-5 πόντων.
Στο 4ο σετ και πάλι ξεκινήσαμε πολύ καλά και πήραμε το προβάδισμα με 5-10, 7-14, 14-18. Όμως και πάλι το Περιστέρι, αντεπιτέθηκε και με σερί 11-2, ισοφάρισε σε 2-2 τα σετς.
Στο 5ο σετ, μπήκαμε αποφασισμένοι για τη νίκη και από την αρχή πήραμε καλή διαφορά με 1-5, για να φύγουμε με το 2ποντο.
Πολύ καλή η διαιτησία των κυριών Γεωργάκη και Κορδετζάκη.
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ: (Κουγιουμτζόγλου) Κωτσαδάμ, Παναγιωτοπούλου, Κασουρίδου, Σκέμπη, Μίλη, Ματθαίου, Μπεντεβή (λ), Ζιώγα.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Μπίλλια) Λυμπεροπούλου Ευαγγ., Νόου, Κανελλοπούλου, Μοίρα, Χίου, Όκκα, Λυμπεροπούλου Ειρ. (λ), Νουρλιάδη.