Δευτέρα 9 Νοεμβρίου 2015

ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 3-2 ΣΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α΄

Με εκτός έδρας ήττα από τον ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ με 3-2 (25-19, 19-25, 13-25, 28-26, 15-10), συνέχίστηκε το πρωτάθλημα κορασίδων για το α΄ τμήμα μας.
Η ομάδα μας, έπαιξε κατά διαστήματα πολύ καλό βόλει - ειδικά στα δύο σετς που κερδίσαμε - ενώ στα υπόλοιπα η απόδοση μας, ήταν απλά καλή.
Τα κορίτσια μας, δε μπήκαν καλά στον αγώνα και στο 1ο σετ, η Αργυρούπολη μετά το 5-9, πήρε διαφορά με 20-15, την οποία συντήρησε μέχρι το 1-0.
Στα επόμενα δύο σετς, η απόδοση μας ανέβηκε πολύ και αφού αρχικά ισοφαρίσαμε σε 1-1 με τον ίδιο τρόπο, έγινε το 2-1 με πάρα πολύ καλή εμφάνιση, πετυχαίνοντας τη μερική ανατροπή του σκορ.
Στο 4ο σετ, οι ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, με τη Δραπετσώνα να φτάνει πρώτη στο ματς μπολ με 23-24, αλλά η Αργυρούπολη αντέδρασε και ισοφάρισε στην παράταση του σετ.
Το 5ο σετ, ξεκίνησε και τέλειωσε με την Αργυρούπολη να παίρνει ικανή διαφορά από την αρχή, πετυχαίνοντας την ανατροπή της ανατροπής.
Από το συγκεκριμένο αγώνα, κρατάμε την καλή απόδοση, τη νοοτροπία νικητή που επεδείξαμε και το πολύ σημαντικό αβαντάζ που κερδίσαμε σε περίπτωση ισοβαθμίας με την Αργυρούπολη για την πρόκριση.
Άριστη η διαιτησία της κας. Πετροχείλου και του κ. Τσινού.
ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ: (Ιωάννου) Γιατρά, Γεωργίου, Βελούδου, Τσουραπάκη, Ζουμπούκου, Καπάτου, Μυστίδου (λ), Καραμπάγια, Φλωρούς.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζηδημητρίου) Θωμαίδου, Αμοιρίδου, Ιωάννου, Μαρκάκη, Αγγέλη, Στοίτσεβα, Χάνου Στ. (λ), Κουμρόγλου (λ), Φώτου.

Στον άλλο αγώνα της 4ης αγωνιστικής: ΑΛΙΜΟΣ - ΠΟΡΦΥΡΑΣ 3-0

1. ΑΠΣ ΑΛΙΜΟΥ (12-00) 08
2. ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ (08-07) 06 (3) (5-4)