Τρίτη 26 Μαρτίου 2019

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ 0-3 ΣΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α΄

Με εντός έδρας ήττα από τον ΟΦΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟ με 0-3 (21-25, 13-25, 13-25) ολοκληρώθηκε το φετινό πρωτάθλημα και για το α΄ τμήμα των κορασίδων μας.
Η ομάδα μας έπαιξε ικανοποιητικό βόλει, προσπαθώντας για το καλύτερο και ειδικά στο 1ο σετ, διεκδίκησε την πρωτοπορία στο σκορ.

Η εξέλιξη του αγώνα:
1ο σετ: 14-13, 15-15, 18-20, 19-21, 21-25.
2ο σετ: 0-2, 2-9, 8-14, 11-21, 13-25.
3ο σετ: 8-9, 11-21, 13-25.

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζηδημητρίου) Μοίρα, Λιόλιου, Χρυσού, Δήμου, Χαλκιοπούλου, Καμινάκη, Βουλγαράκη (λ), Νόου (λ), Ανδριώτη, Κυζίλη, Τόσκα.
ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ: (Δεναξάς) Αποστόλου, Ηλιοπούλου, Βελλίνη, Παπαγεωργίου, Τζώρτζη, Σαρρή, Λέσι (λ), Γραμμένου, Τσουράκη, Παρασκευαίδη, Αγγέλη.

Και από το τμήμα των κορασίδων α΄, μείναμε σχετικά ευχαριστημένοι για τη φετινή περίοδο, γιατί ενώ ήταν ένα τμήμα το οποίο ταλαιπωρήθηκε πάρα πολύ από τα γηπεδικά προβλήματα και με μόλις μία καθαρή προπόνηση τη βδομάδα, κατάφερε να παίξει αξιόλογο βόλει και με απόδοση που ανέβαινε από αγώνα σε αγώνα, παίρνοντας σημαντικές νίκες ιδιαίτερα στο β΄ γύρο όπου έπρεπε, με αποτέλεσμα να μην κινδυνεύσουμε ιδιαίτερα.