Σάββατο 8 Δεκεμβρίου 2012

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 2-3 ΣΤΙΣ ΝΕΑΝΙΔΕΣ

Ακόμα μία ήττα στο 5ο σετ για το τμήμα των νεανίδων μας. Σε εντός έδρας αγώνα με το ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ, νικήτρια αναδείχτηκε η φιλοξενούμενη ομάδα με 3-2 (23-25, 25-22, 25-21, 25-27, 08-15) σε 133΄.
Αυτή ήταν η τρίτη ήττα με τον ίδιο τρόπο. Ο αγώνας ήταν συναρπαστικός, όπως φαίνεται και από την εξέλιξη των σετς. Η ομάδα μας απέδωσε πολύ καλό βόλει, θα μπορούσε να κερδίσει κάτι καλύτερο από τον αγώνα αυτό, αλλά κύρια η κούραση των περισσότερων κοριτσιών από την προπόνηση των κορασίδων που προηγήθηκε, αποτέλεσε καταλυτικό παράγοντα για να παρουσιαστούν χωρίς δυνάμεις στο τέλος. Θα μπορούσαμε βέβαια να είχαμε τελειώσει νωρίτερα, αλλά στο 4ο σετ, φτάσαμε σε ματς - μπολ, το οποίο σπαταλήσαμε.
'Αριστη η διαιτησία των κ.κ. Σαχινίδη και Καραδημητρίου.
ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ: (Καλόβολος) Σιμιτζή, Χίου, Χόρτη, Καραγιαννίδου, Πόποβα, Αργυρού, Αλεξάνδρου (λ), Κακαγή.
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ: (Λυκογιάννη, Στάθης) Κυριαζοπούλου, Τζατζιμάκη, Πανταζοπούλου, Βλασερού, Νάστου, Ευθιμιοπούλου, Πεντεφούντη (λ), Αξελή,