Τετάρτη 5 Δεκεμβρίου 2012

ΚΟΜΟΥΝΑΛΝΙΚ - ΑΡΗΣ 3-1 ΓΙΑ ΤΟ CHALLENGE CUP ΑΝΤΡΩΝ

Tην ήττα με 1-3 από την Κομουνάλνικ γνώρισε ο Άρης στη Λευκορωσία, στον πρώτο του αγώνα για τους "32" του Challenge Cup.

Ο Άρης "λύγισε" στο Γκρόντνο απέναντι στην Κομουνάλνικ, από την οποία γνώρισε την ήττα με 1-3, στην πρώτη τους αναμέτρηση για τους "32" του Challenge Cup.
Οι "κίτρινοι" έχασαν στις λεπτομέρειες το πρώτο σετ, αλλά στο δεύτερο κυριάρχησαν, φτάνοντας στο εμφατικό 25-11.
Ωστόσο, οι γηπεδούχοι βελτιώθηκαν στη συνέχεια και πήραν τα δύο επόμενα σετ και μαζί τη νίκη, που τους δίνει το προβάδισμα για πρόκριση στους "16".
Στη ρεβάνς της επόμενης Τετάρτης (12/12, 19:30) στο "Αλεξάνδρειο", ο Άρης χρειάζεται τη νίκη, ώστε να οδηγήσει το παιχνίδι στο "χρυσό" σετ, όπου θα διεκδικήσει την πρόκριση.
Τα σετ: 26-24, 11-25, 25-21, 25-19
ΑΡΗΣ (Γιάτσης): Κυριακίδης, Ριζόπουλος, Τζελάτι, Μποζίδης, Κιόσης, Γκιρτζίκης / Μπαμπαλιούτας (λ)