Τετάρτη 19 Οκτωβρίου 2016

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 3-1 ΣΤΙΣ ΝΕΑΝΙΔΕΣ

Με τη 2η ήττα του, σε εκτός έδρας αγώνα από το ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟ με 3-1 (25-08, 17-25, 25-14, 25-21) συνέχισε στο αντίστοιχο πρωτάθλημα το τμήμα των νεανίδων μας.
Η ομάδα μας μέχρι να ''πάρει'' τα μέτρα και τα σταθμά του γηπέδου, βρέθηκε πίσω στο σκορ με 1-0 πολύ εύκολα.
Στη συνέχεια όμως ανέβασε κατά πολύ την απόδοση της, με αποτέλεσμα αρχικά να ισοφαρίσει σε 1-1, ενώ και στο 4ο σετ, μέχρι το τέλος ήταν πολύ κοντά στο σκορ, μέχρι το 22-21, απειλώντας με νέα ισοφάριση, οδηγώντας τον αγώνα στο 5ο σετ, το οποίο ατυχώς δεν πραγματοποιήθηκε.
Όμως, παρά την ήττα, κρατάμε την πολύ καλή εμφάνιση, έστω και κατά διαστήματα, ευελπιστώντας στους επόμενους αγώνες τη βαθμολογική μας άνοδο.
Άριστη η διαιτησία της κας. Καντλή και του κ. Βαλαβάνη.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: (Καλαρά) Χόρμη, Φλιάκου, Λακασά, Αγγελοκωνσταντή, Βασιλική, Παναγοπούλου, Σαλέμ (λ), Παγώνη (λ), Κώτση, Σούρα.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζηδημητρίου) Χάνου Κ., Ιωάννου, Μπουρέλι, Τσαλικούση, Ζάππα, Μαρκάκη, Γρηγοράτου (λ), Νιώτη (λ), Μοίρα, Καρούσου, Στοίτσεβα.