Τρίτη 31 Οκτωβρίου 2017

ΕΥΡΥΑΛΗ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 1-3 ΣΤΙΣ ΝΕΑΝΙΔΕΣ

Με σημαντική εκτός έδρας νίκη επί του ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ με 1-3 (25-15, 16-25, 15-25, 34-36) συνέχισε την πορεία του στην α΄ φάση του πρωταθλήματος το τμήμα των νεανίδων μας.
Η ομάδα μας, δεν ξεκίνησε καθόλου καλά τον αγώνα και στο 1ο σετ, ''πετάγαμε αιτό'', με αποτέλεσμα την εύκολη επικράτηση της Ευρυάλης.
Η συνέχεια όμως ήταν διαφορετική, με τη Δραπετσώνα να ανεβάζει πολύ την απόδοση της και το ίδιο εύκολα να παίρνει το προβάδισμα με 1-2 στα σετς.
Στο 4ο σετ, έγινε μεγάλη μάχη και κρίθηκε μετά από πολλές παρατάσεις, με τις δύο ομάδες να μη μπορούν να ξεφύγουν καθόλου η μία από την άλλη στο σκορ, ούτε με δύο πόντους, με τελικό νικητή τη Δραπετσώνα που απεδείχθη πιο ψύχραιμη στο τέλος.
Άριστη η διαιτησία των  κ.κ. Παπαχατζή και Κουτούδη.
ΕΥΡΥΑΛΗ: (Μιχαηλίδου) Λεράκη, Βασιλείου, Γιαννοπούλου, Κολιού, Μπρόσι, Καγιαννάκη, Διαμαντή (λ), Αναστασίου, Κωνσταντοπούλου, Σιδηροπούλου.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζηδημητρίου) Μαρκάκη, Λογαρά, Ιωάννου, Μπουρέλι, Θωμαίδη, Ζάππα, Γρηγοράτου (λ), Βουλγαράκη (λ).