Πέμπτη 26 Οκτωβρίου 2017

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ Δ΄- ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ Γ΄ 3-2 ΣΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ

Εκτός έδρας ήττα για το γ΄ τμήμα των κορασίδων μας από το δ΄ τμήμα του ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ με 3-2 (25-18, 09-25, 25-20, 23-25, 16-14) σε 2 ώρες και 6΄.
Η απόδοση της ομάδας μας, ήταν καλή με διακυμάνσεις και μας στοίχισαν κάποια νεκρά διαστήματα, ειδικά στο 5ο σετ.
Στο 1ο σετ, η Ηλιούπολη ήταν μπροστά με 6-2, 20-11.
Στο 2ο σετ, οι ρόλοι αντιστράφηκαν με τη Δραπετσώνα να παίρνει διαφορές με 5-8, 9-20, μέχρι την ισοφάριση.
Στο 3ο σετ, οι ομάδες ήταν κοντά στο σκορ μέχρι το 18-17 και με σερί 5-0 η Ηλιούπολη, πήρε πρωτοπορία πάλι στα σετς με 2-1.
Στο 4ο σετ, πήραμε διαφορά με 12-16, για να περάσει η Ηλιούπολη με 20-18 και να πάμε πόντο - πόντο μέχρι την ισοφάριση μας.
Στο 5ο σετ, προηγηθήκαμε με 6-10 και 11-14 και δεν καταφέραμε να κρατήσουμε την ψυχραιμία μας, με αποτέλεσμα η Ηλιούπολη με τελικό σερί 5-0, να πάρει σετ και δίποντο.
Γενικά είμαστε ευχαριστημένοι από την πρόοδο και συγκέντρωση των κοριτσιών μας και η απαιτούμενη προσήλωση στο στόχο θα έρθει κι αυτή στην ώρα της.
Η διαιτησία των κ.κ. Κουτούδη και Παπαχατζή ήταν γενικά καλή, αλλά με 2 λάθη σε βάρος της Δραπετσώνας σε κύρια σημεία, ειδικά το ένα ήταν σε φάση που θα τέλειωνε με νίκη η ομάδα μας.
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ: (Αθανασοπούλου) Ζαμπετάκη, Κακαβά, Τζαννέτου, Ορφανίδη, Μπέλλου, Παπαγεωργίου, Παπαδημητρίου (λ), Γεωργιάδη (λ), Βιδάλη, Σωτηρίου, Κοκκινέλου, Σαρακατσιάνου, Κωτσόβολου, Καρρά.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Καγιαλής) Καγιαλέ, Δήμου, Όκκα, Τόσκα, Κάβουρα, Νικολάου, Ταρούσι (λ), Τασιγιαννάκη (λ), Κυζίλη, Κώστα, Μήτσου, Τσουράκη.