Δευτέρα 13 Νοεμβρίου 2017

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ Γ΄ - ΠΟΡΦΥΡΑΣ Δ΄ 3-1 ΣΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ

Με εντός έδρας νίκη με 3-1 (24-26, 25-17, 25-13, 25-09) επί του ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑ συνέχισε την πορεία του το γ΄ τμήμα των κορασίδων μας.
Η ομάδα μας, αν και έμεινε πίσω στο σκορ με 0-1, έπαιξε καλό βόλει ανατρέποντας το σκορ.
Στο 1ο σετ, ο Πορφύρας ξεκίνησε καλύτερα προηγούμενος με 1-5. Στη συνέχεια η Δραπετσώνα, πήρε κεφάλι στο σκορ με 17-14, 21-20, το οποίο όμως δεν το κράτησε με τον πιο προσεκτικό Πορφύρα να προηγείται με 0-1.
Στο 2ο σετ, μετά το 13-13, η ομάδα μας πήρε διαφορά με 20-14, φτάνοντας στην ισοφάριση.
Στο 3ο και 4ο σετ, η απόδοση μας βελτιώθηκε αρκετά, παίρνοντας ικανές διαφορές, φτάνοντας στο τελικό 3-1.
Άριστη η διαιτησία των κ.κ. Κατσιάρα και Καραγιαννάκη.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Καγιαλής) Καγιαλέ, Κάβουρα, Όκκα, Τόσκα, Δήμου, Νικολάου, Τασιγιαννάκη (λ), Ταρούσι (λ), Πίσαρη, Μήτσου, Κυζίλη, Κώστα.
ΠΟΡΦΥΡΑΣ: (Σιμάτος) Ζαχαράκη, Αντουάν, Ραγκούση, Μουζάκη, Λιαρμακοπούλου, Λαγωνίκου / Μενεγά, Δράκου, Πανάγου, Παπασπηλιοπούλου, Κοσμαδοπούλου, Στρατηγού.