Τρίτη 28 Νοεμβρίου 2017

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΕΥΡΥΑΛΗ 2-3 ΣΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α΄

Με εντός έδρας ήττα από τον ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ με 2-3 (16-25, 21-25, 25-19, 25-18, 11-15) σε 2 ώρες και 8΄, συνέχισε στο πρωτάθλημα το α΄ τμήμα των κορασίδων μας.
Η ομάδα μας έπαιξε ικανοποιητικό βόλει. Αν και ξεκίνησε μουδιασμένα, στη συνέχεια βρήκε καλό ρυθμό και λίγο έλειψε ώστε να επιτύχει την πλήρη ανατροπή.
Στο 2ο σετ, η Ευρυάλη ξεκίνησε καλύτερα και προηγήθηκε με 1-6. Η ομάδα μας μείωσε σε 8-9, για να ξαναπάρει διαφορά η Ευρυάλη με 14-18, φτάνοντας εύκολα στο 0-1.
Και στο 2ο σετ, η Ευρυάλη ξεκίνησε καλύτερα και έφτασε να προηγηθεί με 7-16. Στο σημείο εκείνο ξεκίνησε η αντεπίθεση μας και με σερί 9-1, φτάσαμε στο 16-17 και μέχρι το 21-22, διεκδικούσαμε το σετ. Η Ευρυάλη, όμως με σερί 0-3, προηγήθηκε με 0-2 στα σετς.
Η απόδοση πια της ομάδας μας, είχε ανέβει αρκετά και αποδείχτηκε στο 3ο σετ, στο οποίο προηγηθήκαμε με 15-6,17-13, 23-19, φτάνοντας στη μείωση του σκορ.
Και στο 4ο σετ, συνεχίσαμε με καλή απόδοση, στο οποίο είχαμε διαφορά με 12-6, 15-8, 19-11, πραγματοποιώντας την ισοφάριση.
Θέλαμε άλλο ένα σετ για την πλήρη ανατροπή, αλλά στο 5ο σετ, η Ευρυάλη ήταν καλύτερη προηγούμενη με 4-9, 5-11, 7-12.
Κρατάμε την καλή εμφάνιση και τη θέληση και πείσμα που επέδειξαν οι αθλήτριες μας και προχωράμε, για την επίτευξη των στόχων μας.
Πολύ καλή η διαιτησία του κ. Παπαστάμου και της κας. Πεσινόγλου.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζηδημητρίου) Μοίρα, Θωμαίδη, Βούλγαρη, Νόου Ελ., Χαλκιοπούλου Νιόβη, Καμινάκη, Βουλγαράκη (λ), Νόου Δ. (λ), Σταμπολίου.
ΕΥΡΥΑΛΗ: (Μαγκλάρας) Κοκκίνου, Ξυδιά, Γιαννοπούλου, Μούλη, Παπαιωάννου, Τσαμάη, Νάστου (λ), Κουρμουζή (λ), Αθανασοπούλου, Πέτρου, Τσαπόγα.