Δευτέρα 12 Φεβρουαρίου 2018

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ 0-3 ΓΙΑ ΤΗΝ Α2 ΑΝΤΡΩΝ

Ακόμα μια ήττα με ακόμα μία κακή εμφάνιση για το αντρικό μας τμήμα για το πρωτάθλημα της Α2. Αυτή τη φορά θύτης ήταν ο ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ, ο οποίος ήταν και ο νικητής στην έδρα μας με 0-3 (22-25, 23-25, 23-25).
Στο 1ο σετ, το Μαρκόπουλο ξεκίνησε καλύτερα προηγούμενο με 6-10. Η Δραπετσώνα όμως ισορρόπησε τον αγώνα ισοφαρίζοντας σε 18-18, για να εξελιχθεί ο αγώνας πόντο - πόντο και μετά το 22-22, το Μαρκόπουλο με τελικό σερί 0-3, να προηγηθεί με 0-1 στα σετς.
Ίδια εικόνα και στο 2ο σετ, με το Μαρκόπουλο μπροστά στο σκορ με 5-8, την ομάδα μας να ισοφαρίζει σε 19-19 και μετά το 23-23, το Μαρκόπουλο με σερί 0-2, να πραγματοποιεί το 0-2 στα σετς.
Φωτοτυπία και το 3ο σετ, με το Μαρκόπουλο να προηγείται με 7-10, 9-14, 13-15, 17-21, με τη Δραπετσώνα να μειώνει, όμως μέχρι το 23-24.
Σημαντικό ρόλο στην κατάληξη του αγώνα ο 1ος διαιτητής κ. Μάλφας, ο  οποίος σε 4 κρίσιμα σημεία του 1ου και του 2ου σετ, έδωσε λάθος σημεία, με φυσικό επακόλουθο την ανατροπή της εξέλιξης σε βάρος μας. Πολύ καλός ο 2ος κ. Μαρκάτης.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Αρματάς) Μαργαρίτης, Μαρμαρινός, Σιώπης, Μάμαλης, Μπουλγάρου, Καρανικολάου, Κογκαλίδης (λ), Στογίλκοβιτς, Παπαδέας, Στρατηγός, Ανδρεόπουλος.
ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ: (Παπαδόπουλος) Μεθενίτης, Φραγκιαδάκης, Γιαννόπουλος, Καραγιώργος, Παπασιδέρης, Λιάσκος, Ζαγγανάς (λ), Δαρέμας (λ), Αλεβιζάκης.