Δευτέρα 5 Φεβρουαρίου 2018

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΠΟΡΦΥΡΑΣ 0-3 ΣΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α΄

Αλεξάνδρα ΘΩΜΑΙΔΗ
Με εντός έδρας ήττα από τον ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑ με 0-3 (16-25, 19-25, 21-25) συνέχισε στο πρωτάθλημα το α΄ τμήμα των κορασίδων μας.
Η ομάδα μας, δεν είχε καλή απόδοση και η ήττα ήρθε φυσιολογικά.
Στο 1ο σετ, ο Πορφύρας πήρε από την αρχή προβάδισμα με 7-11, 13-20, για να προηγηθεί με 0-1.
Στο 2ο σετ, βελτιώθηκε η απόδοση μας και προηγηθήκαμε με 8-6, μένοντας σε κοντινή επαφή στο σκορ με 14-15, 18-18, για να κλείσει το σετ υπέρ του Πορφύρα με τελικό σερί 1-7.
Ίδια εικόνα και στο 3ο σετ, με τη Δραπετσώνα να ξεκινά μπροστά στο σκορ με 7-4, 15-10 και με τον Πορφύρα να ισοφαρίζει σε 17-17, να προηγείται με 18-20, φτάνοντας στο τελικό 0-3.
Άριστη η διαιτησία της κας. Μεταξά και του κ. Γεωργιάδη.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζηδημητρίου) Μοίρα, Θωμαίδη, Βενεκέ, Νόου Ελ., Χαλκιοπούλου Νιόβη, Καμινάκη, Βουλγαράκη (λ), Νόου Δ. (λ), Χρυσού, Σταμπολίου, Βούλγαρη.
ΠΟΡΦΥΡΑΣ: (Μανωλάκου) Ανδρακάκου, Ζαννή, Τζώρτζη, Μαννέ, Ράπτη, Κουόλ, Τριανταφύλλου (λ), Αφεντάκη (λ), Γρηγοριάδη.