Τετάρτη 13 Φεβρουαρίου 2019

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1-3 ΣΤΙΣ ΝΕΑΝΙΔΕΣ

Με εντός έδρας ήττα από τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΣΦΠ με 1-3 (25-22, 22-25, 25-27, 23-25) ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του για τη β΄ φάση του πρωταθλήματος, το τμήμα των νεανίδων μας, με την πρόκριση του όμως στις 8 καλύτερες ομάδες της ΕΣΠΕΔΑ για μια ακόμη χρονιά.
Η ομάδα μας, παίζοντας αρκετά καλό βόλει, προηγήθηκε στο σκορ, όμως δεν κατάφερε να διαιτηρήσει το προβάδισμα της, χάνοντας τα 3 επόμενα σετς κυριολεκτικά στις λεπτομέρειες.
Κομβικό σημείο ήταν το 3ο σετ, στο οποίο αν και προηγηθήκαμε με 20-13, δε διαχειριστήκαμε καλά αυτό το προβάδισμα, με τον Ολυμπιακό, να επιχειρεί και ολοκληρώνει μια μεγάλη ανατροπή.

Η εξέλιξη του αγώνα:
1ο σετ: 11-7, 12-9, 19-15, 22-18, 24-21, 25-22.
2ο σετ: 10-7, 11-11, 17-17, 20-22, 22-25.
3ο σετ: 5-3, 9-6, 13-7, 14-9, 20-13, 23-20, 25-27.
4ο σετ: 7-7, 9-9, 11-11, 13-12, 13-15, 15-18, 17-21, 19-23, 22-24, 23-25.

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζηδημητρίου) Καίσαρη, Καρούσου, Μαρκουτσά, Νόου Ελ., Ιωάννου, Θωμαίδη, Βουλγαράκη (λ), Χαλκιοπούλου.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: (Σαραντίτης) Λυχναρά, Ζίγκιρη, Λαναρά, Μερακλή, Λιόλιου, Συριστατίδη, Πετροπούλου (λ), Μπακιρτζόγλου (λ), Γκέκοβιτς, Διόλη, Πετρίδη, Συρίγου, Φουμάκη, Ανδρέου.

4. ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝΑΣ (01-18) 00

Ολυμπιακός και Δραπετσώνα, προκρίθηκαν στη γ΄ φάση.

Το πρόγραμμα της γ΄ φάσης:
ΠΕΜΠΤΗ 14/02 21:00 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ
                              21:45 ΑΙΓΑΛΕΩ - ΕΘΝΙΚΟΣ
ΚΥΡΙΑΚΗ 17/02 12:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ
                              20:30 ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Οι αγώνες είναι νοκ άουτ και οι νικήτριες ομάδες, προκρίνονται στην τελική φάση.