Κυριακή 10 Ιουλίου 2011

ΚΑΙ ΣΤΟ ΡΕΘΥΜΝΟ ΝΙΚΗΤΕΣ ΟΙ ΜΑΝΟΣ ΚΑΙ ΦΕΡΝΑΝΤΟ

Επανάληψη των δύο προηγούμενων τελικών είχαμε στο Ρέθυμνο όπου οι Φερνάντο Μπιλλήρης και Μάνος Ξενάκης επικράτησαν των Κοτσιλιάνο/Ζουπάνη και κατέκτησαν το χρυσό μετάλλιο, το τρίτο τους στο φετινό πανελλήνιο σιρκουί.

Μια ελαφρώς "πειραγμένη" μαγνητοσκόπηση της Αίγινας και του Σχινιά ήταν ο τρίτος τελικός καθώς το μόνο που άλλαξε ήταν το σκορ (το ματς δεν πήγε σε τάι μπρέικ αυτή τη φορά).

Οι νικητές κατά τ' άλλα είναι ίδιοι μιας και Μπιλλήρης/Ξενάκης επιβλήθηκαν με 2-0 σετ (21-18, 21-18) των Κοτσιλιάνο/Ζουπάνη και μας έδωσαν μια γεύση των τελικών της Νάξου.

Εκτός συγκλονιστικού απροόπτου πρέπει να αρχίσουμε να ψάχνουμε την πρωταθλήτρια ομάδα του 2012.

Οι νικητλες εισέπραξαν από 687,5€ ο κάθε αθλητής, ενώ οι ηττημένοι από 495€ ο κάθε αθλητής.