Κυριακή 18 Μαρτίου 2012

Η 17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΗΣ Α2 ΑΝΤΡΩΝ

Τάσος ΠΑΠΑΚΥΡΙΑΚΟΥ (ΟΔΥΣΣΕΑΣ)
Η Νίκη Αιγινίου προηγήθηκε 0-2 μέσα στην Παλλήνη και παρά το γεγονός ότι οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν σε 2-1, τελικά οι φιλοξενούμενοι ήταν εκείνοι που πήραν και το τέταρτο σετ και μαζί τους τρεις βαθμούς της νίκης που τους διατηρούν μόνους στην κορυφή έπειτα από 17 αγώνες στην Α2.

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τον Μίλωνα που δείχνει σιγά-σιγά να ξεπερνάει την περίοδο χαμηλών «πτήσεων» και ακολουθεί τη Νίκη Αιγινίου στην κορυφή. Η ομάδα της Νέας Σμύρνης επικράτησε 3-1 του ΣΠΑ Καρδίτσας και αν εξαιρεθεί το τρίτο σετ, ήταν κυρίαρχη στον αγώνα.

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο Οδυσσέας μέσα στη Μεταμόρφωση και με το «τρίποντο» αυτό η ομάδα του Αμαρουσίου ανέβηκε στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας, ρίχνοντας στην πέμπτη τον σημερινό της αντίπαλο.

Παλλήνη - Νίκη Αιγινίου 1-3 (22-25, 24-26, 25-21, 16-25)

Παλλήνη (Δροσόπουλος): Αντωνάκης, Λιάσκος, Μπιλήρης, Χαριλάου, Ζαχαρόπουλος, Ψαρρής, Μπούρας (λ), Χριστοφίδης, Μανιόπουλος, Αμαξόπουλος, Ραμέας.
Νίκη (Στράντζαλης): Εφραιμίδης, Γάτσης, Αναστασιάδης, Παράσογλου, Ποτολίδης, Μπράβο, Κνάπεκ (λ), Γεωργόπουλος Β., Γκιτζέκος, Γκορίδης, Γεωργόπουλος Αλ.

Μίλωνας - ΣΠΑ Καρδίτσας 3-1 (25-23, 25-17, 18-25, 25-13)

Μίλων (Ιωακειμίδης): Κέχρας, Ιωακειμίδης, Καρανικολάου, Πανούσος, Σαμαράς, Μουρούτης, Πολυχρονιάδης (λ).
ΣΠΑΚ (Θεοδωρίδης): Ρεζκ, Αλεξίου Φ., Χήρας, Ρουμελιωτάκης, Αλεξίου Θ., Παπαγεωργίου, Καραγκιόζης (λ), Κλάρας (λ), Μάντζιος.

Μεταμόρφωση - Οδυσσέας Aμαρ. 0-3 (17-25, 19-25, 24-26)

Μεταμόρφωση (Ουτζής): Κουμουνδούρος, Αλεξόπουλος, Φραγκιαδάκης, Λένας, Αργυρακάκης, Χατζηπροδρόμου, Κάπελας (λ), Καπετανόπουλος, Καραγιώργος, Παλαιολόγος, Χρηστόπουλος, Αδαμόπουλος.
Οδυσσέας (Κωβαίος): Παπακυριακού, Κρέτσης, Κούνας, Χριστοδούλου, Δημητρίου, Tσούμας, Σιόλας (λ), Ηλιόπουλος.