Παρασκευή 16 Μαρτίου 2012

ΠΑΜΒΟΧΑΙΚΟΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ 3-1 ΓΙΑ ΤΗΝ Α1 ΑΝΤΡΩΝ

Ο Παμβοχαϊκός νίκησε με 3-1 τον κυπελλούχο Ηρακλή, δείχνοντας... τα δόντια του εν όψει των πλέι οφ.

Τη δεύτερη ήττα του στο φετινό πρωτάθλημα υπέστη ο Ηρακλής, που "λύγισε" στο Βραχάτι με 3-1 από τον Παμβοχαϊκό.
Ωστόσο, ο "γηραιός" έχει εξασφαλίσει την πρώτη θέση στην κανονική περίοδο, ενώ και η ομάδα του Νίκου Ζαλμά θα είναι 4η, κάτι που σημαίνει πως οι δύο ομάδες θα αναμετρηθούν στην ημιτελική φάση των πλέι οφ.
Ο Ηρακλής, με φόρα από τη Σύρο, όπου κατέκτησε το Κύπελλο, μπήκε φουριόζος στην αναμέτρηση, κατακτώντας το 1ο σετ με 25-21. Οι γηπεδούχοι, όμως, είχαν την απάντησή τους, καθώς πήραν στις λεπτομέρειες τα δύο σετ που ακολούθησαν. Μάλιστα, στο 4ο σετ, ανεβάζοντας στροφές μετά το δεύτερο τεχνικό τάιμ άουτ, κυριάρχησαν με 25-20 και πήραν το τρίποντο, δείχνοντας στους "κυανόλευκους" πως μόνο εύκολο δεν θα είναι το έργο τους στα πλέι οφ.
Τα σετ: 21-25, 25-23, 29-27, 25-20
Παμβοχαϊκός (Ζαλμάς): Μπεκιάρης 16 (14/24 επ., 68% υπ. - 27% άριστες), Ποτότσνικ 22 (20/28 επ., 63% υπ. - 35% άριστες), Στιβαχτής 4 (4/4 επ.), Ντουσάρμ 18 (14/25 επ., 1 άσος, 3 μπλοκ), Κατσανεβάκης 11 (8/12 επ., 3 μπλοκ), Καραγιάννης 7 (4/7 επ., 3 μπλοκ), Δημητρακόπουλος (λ, 63% υπ. - 26% άριστες) / Λιόντας 1, Σάρεκ
Ηρακλής (Δρίκος): Χριστοφιδέλης 18 (16/31 επ., 2 μπλοκ, 88% υπ. - 69% άριστες), Κολτσιάκης 2 (1/9 επ., 1 άσος, 51% υπ. - 36% άριστες), Πελεκούδας 9 (8/14 επ., 1 μπλοκ), Προύσαλης 2, Σμαραγδής 12 (9/13 επ., 2 μπλοκ), Κράβαρικ 19 (17/33 επ., 1 μπλοκ), Στεφάνου (λ, 67% υπ. - 41% άριστες) / Τακουρίδης 3, Τζιουμάκας, Μποζίδης