Κυριακή 25 Μαρτίου 2012

Η 18η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΗΣ Α2 ΑΝΤΡΩΝ - Η ΝΙΚΗ ΑΙΓΙΝΙΟΥ ΑΝΕΒΗΚΕ ΣΤΗΝ Α1 - Ο ΕΠΙΚΟΥΡΟΣ ΥΠΟΒΙΒΑΣΤΗΚΕ ΣΤΗΝ Α΄ ΕΠΕΣΘ

Νικήτας ΕΦΡΑΙΜΙΔΗΣ (ΝΙΚΗ ΑΙΓΙΝΙΟΥ)
Η Νίκη Αιγινίου σημείωσε ακόμα μία νίκη ανόδου, επικρατώντας του Επίκουρου με 3-0 σετ και διατηρώντας την πρώτη θέση μετά από 18 αγωνιστικές μαζί με την απόσταση από τους… από κάτω της.

Την ευκαιρία να μπει ακόμα πιο δυνατά στη διεκδίκηση της ανόδου έχασε ο Οδυσσέας, αφού στο πιο κρίσιμο ματς της χρονιάς, ίσως, έχασε από τον Μίλωνα μέσα στην έδρα του με 3-1. Έτσι, ο δεύτερος Μίλωνας όχι μόνο πέρασε από μία δύσκολη έδρα, αλλά αύξησε και τη διαφορά από ένα μεγάλο διώκτη του τέσσερις στροφές πριν από το τέλος.

Η Μεταμόρφωση έχασε το παιχνίδι στην Ορεστιάδα, παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε και μαζί έχασε... έδαφος στην προσπάθειά της για «μπάσιμο» στην κορυφή.

Αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι έγινε στην Καρδίτσα και αυτό άφησε τις ομάδες να παίξουν απαλλαγμένες από το άγχος, προσφέροντας πλούσιο θέαμα, στη νίκη που κατέκτησαν τα Ταταύλα κόντρα στον ΣΠΑΚ.

Η Παλλήνη αν και έπαιξε χωρίς τους Ραμέα και Σταθάκη, πέρασε εύκολα από την Πάτρα, επικρατώντας της Παναχαϊκής (έπαιξε με πρόβλημα τραυματισμού ο Μένιος Ρουμελιώτης) με 3-0 σετ.

ΜΑΣ Νίκη- ΕΣΟΠ Επίκουρος 3-0 (25-12, 25-20, 25-17)

Οδυσσέας Αμαρουσίου - Μίλωνας 1-3 (21-25, 25-20, 16-25, 23-25)

Ορεστιάδα - Μεταμόρφωση 3-1 (23-25, 25-12, 25-22, 25-17)

ΣΠΑ Καρδίτσας - Ταταύλα 1-3 (28-30, 17-25, 25-23, 17-25)

Παναχαϊκή - Παλλήνη 0-3 (13-25, 22-25, 17-25)