Παρασκευή 15 Μαρτίου 2013

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΑΙΓΑΛΕΩ 2-3 ΣΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ

Φιλουμένη ΣΙΜΙΤΖΗ
Εντός έδρας ήττα για το γυναικείο μας τμήμα από τον ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ με 3-2 (18-25, 25-16, 22-25, 25-15, 9-15).
Η ομάδα μας έπαιξε κατά διαστήματα πολύ καλό βόλει, αλλά η αρκετά διαφοροποιημένη σύνθεση με νέα πρόσωπα και με αλλαγές ρόλων, δε μας επέτρεψε να αποκτήσουμε μια σταθερή απόδοση σε ολόκληρο τον αγώνα - κάτι φυσιολογικό - και έτσι το Αιγάλεω, το οποίο ήρθε με φόρα από την κατάκτηση του πρωταθλήματος κορασίδων, βρήκε την ευκαιρία και απέσπασε τη νίκη.
Στο 1ο σετ, ξεκινήσαμε παίζοντας πολύ καλό βόλει, με όρεξη και πολύ πάθος, προηγηθήκαμε με 15-9, αλλά στο σημείο αυτό, επήλθε ένα black out στην ομάδα μας και το Αιγάλεω εκμεταλευόμενο τα συνεχή λάθη μας, αλλά και τις σωστές επιλογές του, έκανε ένα σερί 1-14 (!!!) πήγε το σκορ στο 16-23 και δε δυσκολεύτηκε στη συνέχεια να προηγηθεί με 1-0.
2ο και 4ο σετ, ήταν πανομοιότυπα στα οποία η ομάδα μας, είχε σταθερά πολύ καλή απόδοση και τα κατέκτησε εύκολα, ισοφαρίζοντας δύο φορές.
Στο 5ο σετ, το Αιγάλεω με πιο σωστό παιχνίδι, πήρε το προβάδισμα μετά από το 2-0 και δε δυσκολεύτηκε να κάνει το 2-3.
Συμπερασματικά, η χθεσινή εικόνα της ομάδας μας, ήταν εικόνα η οποία ενθουσίασε, αγωνιστικά και εξωαγωνιστικά.
Τη χθεσινή 12άδα, αποτελούσαν 3 γυναίκες, 2 νεάνιδες, 5 κορασίδες, 1 παγκορασίδα και 1 ηλικίας μίνι βόλει. Μάλιστα, έγινε και η πρεμιέρα σε αγώνα των γυναικών της παγκορασίδας μας Αγγελικής ΛΙΟΛΙΟΥ.
Πολύ καλή η διαιτησία του κ. Κουτσούλα και της κας. Δαλέκου.
ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ: (Σαραντίτης, Σκαρτάδος) Βουλγαράκη, Καραγιαννίδου, Πατσιαβούδη, Γκουντιμένκο, Μουρατίδη, Χίου, Κοκκινάκη (λ), Λιόλιου, Σιμιτζή, Ρασίμι.
Ζητάμε συγγνώμη, για τη μη αναφορά της σύνθεσης του Αιγάλεω, αλλά ήταν αδύνατο το διάβασμα του φύλλου αγώνα, λόγω αχνής γραφής του.
16. ΑΠΣ ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΑΛΗΣ (14-69) 06
Η γραμμή του υποβιβασμού ανέβηκε στις 4 θέσεις πριν το τέλος, λόγω της εισόδου του ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΗ, κάτω από τη γραμμή του υποβιβασμού στην Α2, με επακόλουθο να συμπαρασύρει άλλη μία ομάδα από το πρωτάθλημα μας. Ας ελπίσουμε αυτό να είναι προσωρινό.