Πέμπτη 17 Οκτωβρίου 2013

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΙΡΙΔΑ 0-3 ΓΙΑ ΤΗ Β΄ ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Πωλίνα ΣΠΑΝΟΥ
Με την 3η ήττα του, στην 3η αγωνιστική συνέχισε το γυναικείο μας τμήμα, την πορεία του στο μαραθώνιο του πρωταθλήματος.
Αντιμετωπίσαμε την Ίριδα, στο γυμναστήριο μας η οποία ήταν και η νικήτρια του αγώνα με 3-0 (26-28, 14-25, 21-25).
Η ομάδα μας στο χθεσινό αγώνα παρουσιάστηκε χωρίς τις πολλές απουσίες των προηγούμενων αγωνιστικών και έδειξε πάθος, αποφασιστικότητα για τη νίκη παίζοντας καλό βόλει.
Στο 1ο σετ, πήραμε διαφορά με 15-11, αλλά η Ίριδα σιγά - σιγά ροκάνισε τη διαφορά, ισοφάρισε 17-17 και στη συνέχεια οι δύο ομάδες πήγαν πόντο - πόντο μέχρι να καταλήξει το σετ στην Ίριδα, η οποία εκμεταλεύτηκε τα λάθη μας στους πόντους που παίζονταν στο σετ - μπολ για μας.
Στο 2 σετ, η Ίριδα λόγω του γεγονότος της καθίζησης της ψυχολογίας μας, πήρε διαφορά με 22-8, για να μειώσουμε κάπως στο τέλος.
Στο 3ο σετ, η ομάδα μας διεκδίκησε τη μείωση του σκορ, όμως η Ίριδα δεν ήταν διατεθειμένη να παραμείνει παραπάνω ώρα στη Δραπετσώνα, προηγήθηκε με 18-11, μειώσαμε αρκετά, αλλά δεν καταφέραμε κάτι καλύτερο.
Συμπερασματικά, στον αγώνα αυτό, δείξαμε ένα πολύ καλύτερο πρόσωπο και φαίνεται ότι η συνέχεια θα είναι πολύ καλύτερη, καθώς ο χρόνος θα δουλεύει για μας, αρκεί βέβαια να... τον προλάβουμε.
Άριστη η διαιτησία των κ.κ. Μόσιαλου και Μαριδάκη. Υποδειγματικό φύλλο αγώνα από της κα. Μητροπούλου.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Σκαρτάδος) Σιμιτζή, Σπανού, Λαζαρίδου, Καραγιαννίδου, Φικάι, Κολίγα, Κρεμμύδα (λ), Αλεξάνδρου (λ), Ιωάννου, Χίου, Αγγέλη.
ΙΡΙΔΑ: (Γρηγορακάκης) Ευστρατιάδου, Κουτσούλι, Κοντογιώργου, Πουλιού, Βονόρτα, Μάνου, Παπαιωάννου (λ), Κατσαρά, Ευσταθίου, Σπηλιακοπούλου.