Δευτέρα 8 Αυγούστου 2016

ΟΙ ΚΑΝΕΛΛΟΣ / ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΚΑΙ ΚΛΕΠΚΟΥ / ΚΟΥΡΤΙΔΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΕΛΛΑΔΑΣ Κ-19

Έπεσε το απόγευμα της Κυριακής (7/8) η αυλαία της τελικής φάση του Πανελληνίου πρωταθλήματος Juniors U19 στις φιλόξενες εγκαταστάσεις του «Sailing The Club» στο Σχινιά.
Οι αθλητές και οι αθλήτριες έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό, χαρίζοντας όμορφες «μάχες» στην άμμο πάντα σε αγωνιστικά πλαίσια.
Με εξαιρετικό θέαμα στον τελικό των εφήβων έπεσαν κορμιά και στο φινάλε οι Κανέλλος Ι. / Ιωαννίδης Π. αναδείχτηκαν πρωταθλητές Ελλάδας, καθώς επικράτησαν με ανατροπή 2-1 (21-23, 21-17, 15-12) των Κώστογλου Σ. / Χατζηνικολάου Δ. που με τη σειρά τους ανέβηκαν στο δεύτερο σκαλί του βάθρου. Την 3η θέση κατέλαβαν οι Βολιτάκης Δ. / Κόλα Α.

FinalsU19 medalsgirls1
Στον τελικό των νεανίδων, οι Κλέπκου Μ / Κουρτίδου Π επικράτησαν με 2-0 (22-20, 21-14) των μαχητικών Μάτιου Δ / Πεπόνη Ο. και στέφθηκαν πρωταθήτριες ενώ την 3η θέη κατέκτησαν οι Γεωργιλά Π. / Καντά Μ.