Τρίτη 14 Μαρτίου 2017

ΑΙΞΩΝΗ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 3-2 ΓΙΑ ΤΗ Β΄ ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Επιστροφή στις κακές εμφανίσεις και ήττες για το γυναικείο μας τμήμα, στον εκτός έδρας αγώνα με την ΑΕΓ ΑΙΞΩΝΗ με 3-2 (25-23, 16-25, 16-25, 25-22, 15-07) σε 2 ώρες και 5΄.
Η ομάδα μας, μπήκε χαλαρά στον αγώνα έναντι της Αιξωνής, η οποία δίνει το δικό της αγώνα για τη σωτηρία της, με αποτέλεσμα σε όλη τη διάρκεια του 1ου σετ, η Αιξωνή να διατηρεί ένα προβάδισμα 1-2 πόντων και να το κρατάει, μέχρι το τέλος.
Στη συνέχεια και για τα επόμενα δύο σετς, η ομάδα μας, έδειξε ότι βρήκε τον εαυτό της και εύκολα, προηγήθηκε με 1-2.
Όμως, επανήλθαμε σε κακή απόδοση στο 4ο σετ, στο οποίο η Αιξωνή προηγήθηκε με 4 πόντους διαφορά και όσο και αν μειώναμε, πάντα υπήρχε τρόπος, η Αιξωνή να μένει μπροστά στο σκορ, μέχρι την ισοφάριση, ενώ στο 5ο σετ, απλά η Δραπετσώνα, δεν εμφανίστηκε ποτέ.
Πάντως και αυτό κρατάμε, μετά τους αγώνες της 19ης αγωνιστικής, η ομάδα μας πραγματοποίησε το φετινό της στόχο, που δεν ήταν άλλος από την παραμονή της, αφού με 3 αγωνιστικές να απομένουν, η διαφορά μας από τη ζώνη των play out, αυξήθηκε στους 11 πόντους.
Πολύ καλή η διαιτησία των κ.κ. Πετρόπουλου και Σαχινίδη.
ΑΙΞΩΝΗ: (Γαλιώτος) Καλαφάτη, Ψειμάδα Μ., Κοντογιώργου, Σταυροπούλου, Χειλαδάκη, Ψειμάδα Γ., Στεφανοπούλου (λ), Κυριαζοπούλου (λ), Μουράτογλου, Δέδε.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζηδημητρίου - Μαρμαρινός) Χατζηπέτρου, Καραγιαννίδη, Μαρκάκη, Τζώρτζη, Δούκα, Βαγγή, Κρεμμύδα (λ), Βελιανίτη (λ), Ιωάννου, Κουμβάκη.