Τετάρτη 17 Ιανουαρίου 2018

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 1-3 ΣΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α΄

Με εντός έδρας ήττα από τον ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ με 1-3 (25-20, 13-25, 11-25, 25-27), έκλεισε τις υποχρεώσεις του για τον α΄ γύρο του πρωταθλήματος το α΄ τμήμα των κορασίδων μας.
ΠΑΝΩ: Γιάννης ΕΣΕΠΕΝΟΓΛΟΥ (έφορος) Στέλλα ΒΕΝΕΚΕ, Σοφία ΧΡΥΣΟΥ, Ελισσάβετ ΝΟΟΥ, Μαριτίνη ΚΑΜΙΝΑΚΗ, Αγγελική ΜΟΙΡΑ, Όλγα ΧΑΤΖΗΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (προπονήτρια) ΚΑΤΩ: Νίοβη ΧΑΛΚΙΟΠΟΥΛΟΥ, Ιουλία ΤΣΕΚΟΥΡΑ, Δήμητρα ΝΟΟΥ, Φωτεινή ΒΟΥΛΓΑΡΑΚΗ, Ιωάννα ΣΤΑΜΠΟΛΙΟΥ, Νεφέλη ΧΑΛΚΙΟΠΟΥΛΟΥ.
Η ομάδα μας ξεκίνησε τον αγώνα παίζοντας καλό βόλει, μένοντας όμως πίσω στο σκορ με 0-4. Άμεσα όμως πήραμε το προβάδισμα στο σκορ με 9-8, αυξάνοντας τη διαφορά με 12-8, 23-19, για να φτάσουμε στο 1-0.
Στη συνέχεια το Περιστέρι, περιόρισε τα λάθη του και σε συνδυασμό με την απόδοση της Δραπετσώνας που έπεσε, ήρθε το 1-1, εύκολα για το Περιστέρι.
Στο 3ο σετ, το Περιστέρι ξεκίνησε εντυπωσιακά και έφτασε να προηγηθεί με 2-11, 7-21, φτάνοντας εύκολα στο 1-2.
Στο 4ο σετ, έγινε αμφίροπη μάχη με το Περιστέρι να ξεκινάει καλύτερα και να προηγείται με 9-13 και 12-17. Η Δραπετσώνα όμως με αντεπίθεση, έφτασε στην ισοφάριση με 21-21, φτάνοντας πρώτη δύο φορές σε σετ μπολ, αλλά το Περιστέρι ψύχραιμα, πήρε το τρίποντο.
Άριστη η διαιτησία του κ. Κατσούλη και της κας. Μαλκοπούλου.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζηδημητρίου) Μοίρα, Θωμαίδη, Βενεκέ, Σταμπολίου, Χαλκιοπούλου Νιόβη, Καμινάκη, Νόου Δ. (λ), Βουλγαράκη (λ), Χρυσού, Τσεκούρα.
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ: (Κουγιουμτζόγλου) Γκριφίσια, Στασινοπούλου, Τσάτουμα, Σκέμπη, Ατέσογλου, Λάμπρου, Παναγιωτοπούλου (λ), Μίλη, Κασουρίδη, Ζιώγα, Γλυνού.