Τετάρτη 31 Ιανουαρίου 2018

ΦΟΙΒΟΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 3-1 ΓΙΑ ΤΗΝ Α2 ΑΝΤΡΩΝ

Πάνος ΠΑΠΑΔΕΑΣ
Με εκτός έδρας ήττα από τον ΣΦΑΜ ΦΟΙΒΟ με 3-1 (25-22, 21-25, 25-19, 27-25) ξεκίνησε ο β΄ γύρος του πρωταθλήματος της Α2 για εμάς.
Η ομάδα μας, που παρουσιάστηκε με πολλά προβλήματα τραυματισμών και απουσιών, δεν κατάφερε να ανταποκριθεί στις απαιτήσεις του αγώνα, με τους αθλητές μας, να μη μπορούν να ανταποκριθούν στους νέους ρόλους που κλήθηκαν έκτακτα να αγωνιστούν.
Αποτέλεσμα αυτών ήταν η ήττα, καθώς στο 1ο σετ, ο Φοίβος διατηρούσε διαφορά με 9-5, 19-16, 20-17, φτάνοντας στο 1-0.
Οι ρόλοι αντιστάφηκαν στο 2ο σετ, με την ομάδα μας να είναι μπροστά σττο σκορ με 6-9, 12-17, 18-22, ισοφαρίζοντας τα σετς.
Ο Φοίβος μπήκε καλύτερα στο 3ο σετ και προηγήθηκε με 8-6, 11-7, 18-13, για να πάρει το προβάδισμα στα σετς με 2-1.
Στο 4ο σετ, έγινε μάχη με το Φοίβο να ξεκινά καλά και να προηγείται με 6-2, την  ομάδα μας να φτάνει στην ισοφάριση με 15-15, να ξαναπαίρνει διαφορά ο Φοίβος με 20-17 και 24-21, αλλά η Δραπετσώνα σε μια απέλπιδα προσπάθεια για την κατάκτηση τουλάχιστον ενός πόντου, ισοφάρισε σε 24-24, για να κριθεί το τελικό αποτέλεσμα στην παράταση του σετ.
Πολύ καλή η διαιτησία των κ.κ. Τσίτσικα και Προκοπίου.
ΦΟΙΒΟΣ: (Μονδέλος) Ρεμούνδος, Νόστιμος, Παπαχρήστου, Ζαρίφης, Αριστόπουλος, Βλαχάκης, Κούλης (λ), Χατζηαργυρίου (λ), Χαλκούσης, Σιημητράς, Δαλέκος.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Καραμαρούδης) Στογίλκοβιτς, Μπουλγάρου, Μάμαλης, Μαρμαρινός, Σιώπης, Μαργαρίτης, Καρανικολάου (λ), Παπαδέας, Ανδρεόπουλος, Στρατηγός.