Δευτέρα 22 Ιανουαρίου 2018

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΑΡΤΕΜΗ 1-3 ΣΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Β΄

Με εντός έδρας ήττα από τον ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΗ με 1-3 (15-25, 25-13, 14-25, 22-25) συνέχισε στο αντίστοιχο πρωτάθλημα το β΄ τμήμα των κορασίδων μας.
ΠΑΝΩ: Μαρμαρινός Νίκος (προπονητής) ΚΑΓΙΑΛΗ Ελένη, ΚΥΡΙΣΟΓΛΟΥ Μαριάντζελα, ΚΑΖΑΚΟΥ Μαρία, ΜΑΡΜΑΡΙΝΟΥ Μαρία, ΑΡΓΥΡΙΟΥ Άννα - Μαρία (έφορος) ΚΑΤΩ: ΚΥΡΙΣΟΓΛΟΥ Ευαγγελία, ΚΟΓΚΑΛΙΔΗ Εύα, ΚΑΤΣΙΠΗ Μαριλένα, ΒΕΝΕΚΕ Μυρτώ.
Η ομάδα μας έπαιξε αρκετά καλό βόλει, επιβεβαιώνοντας την ανοδική πορεία που έχει.
Στο 1ο σετ, η Άρτεμη πήρε από την αρχή μεγάλες διαφορές με 7-20, φτάνοντας εύκολα στο 0-1.
Άλλη εικόνα όμως στο 2ο σετ, στο οποίο η Δραπετσώνα μπήκε μπροστά στο σκορ από την αρχή, με 14-5, φτάνοντας εύκολα στην ισοφάριση.
Στο 3ο σετ, η Άρτεμη μπήκε πιο αποφασιστικά, αν και η Δραπετσώνα συνέχισε με καλή απόδοση, με 12-16, 13-20, πραγματοποιώντας το 1-2.
Στο 4ο σετ και πάλι η Άρτεμη είχε τα ηνία στο σκορ με 9-13, 12-17, χωρίς όμως να παραδίδεται η ομάδα μας, η οποία μείωσε σε 19-20 και 22-23, με την Άρτεμη να φτάνει στο τρίποντο με τελικό σερί 0-2.
Άριστη η διαιτησία των κ.κ. Τσερνοτόπουλου και Κατσιάρα.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Μαρμαρινός) Καζάκου, Μαρμαρινού, Βενεκέ, Καγιαλή, Κατσίπη, Κυρίσογλου Μ. / Κογκαλίδη.
ΑΡΤΕΜΗ: (Ζουπάνος) Φίλη, Τρανουδάκη, Παπαμάρκου, Κοιλάκου, Παπαδογιωργάκη, Μαρνέλου, Συρίγου (λ), Κακλαμανάκη (λ), Κουρή, Αρχοντάκη, Γκέγκα, Κουκουλά, Νικολοπούλου, Κοματά.