Τρίτη 1 Μαΐου 2012

ΕΑ ΠΑΤΡΑΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 3-1 ΣΤΟΝ 3ο ΤΕΛΙΚΟ ΤΩΝ PLAY OUTS ΤΗΣ Α1 ΑΝΤΡΩΝ (1-2 ΣΤΙΣ ΝΙΚΕΣ)

Η ΕΑΠ νίκησε στην Πάτρα τον Παναθηναϊκό με 3-1 σετ και μπήκε ξανά στο κόλπο της παραμονής μειώνοντας το σκορ στις νίκες σε 2-1.

Την πρώτη της νίκη στην σειρά των πλέι-άουτ με τον Παναθηναϊκό πέτυχε η ΕΑ Πατρών επικρατώντας στην έδρα της με 3-1 σετ (25-19, 22-25, 25-21, 25-22).
Οι Πατρινοί μείωσαν το σκορ στις νίκες σε 2-1 και θα πάνε την Πέμπτη (3/5) στο Μετς για την ισοφάριση. Σε αυτή την περίπτωση η παραμονή θα κριθεί στο πέμπτο παιχνίδι της σειράς που θα διεξαχθεί στην έδρα της.
Αντίθετα, εάν ο Παναθηναϊκός επικρατήσει μεθαύριο θα κάνει το 3-1 και θα παραμείνει στην κατηγορία.
Τα σετ: 25-19, 22-25, 25-21, 25-22
ΕΑΠ: Μακρυγιάννης 7, Γιούρισιτς 14, Ασπιώτης 20, Μίλεφ 5, Βουγιοβιτς 7, Παπαδόπουλος 6, Καραγιάννης λ. 48%, Πατρινός 1, Πατακιάρας 1
Παναθηναϊκός: Ζουπάνης 8, Στίγγας 3, Αγγελόπουλος, Πρωτοψάλτης 6, Γκορμπάτκοφ 16, Κοτσιλιάνος 14, Δαρίδης λ. 60%, Κόλεφ 8, Χριστοφορίδης 4, Πιπέργιας 5.