Δευτέρα 1 Φεβρουαρίου 2016

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΑΙΓΑΛΕΩ 0-3 ΣΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α΄

Σταυρούλα ΧΑΝΟΥ
Με εντός έδρας ήττα από τον ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ με 0-3 (19-25, 23-25, 13-25) συνέχισε την πορεία του το α΄ τμήμα των κορασίδων μας, στη β΄φάση του πρωταθλήματος.
Η ομάδα μας, μπήκε στον αγώνα θέλοντας να πετύχει τη μία νίκη που ψάχνει στις 3 τελευταίες αγωνιστικές, ώστε να καταλάβει την 4η θέση της βαθμολογίας, που θα μας φέρει πιο βατό αντίπαλο στην πορεία προς την τελική φάση.
Στο 1ο σετ, παίζοντας καλό βόλει καταφέραμε να προηγηθούμε με 12-7, 16-13, όμως το Αιγάλεω εκμεταλλευόμενο τα διαστήματα αμυντικής ολιγωρίας που επιδείξαμε, ροκάνισε τη διαφορά, ισοφάρισε 17-17 και με επί μέρους σερί 3-12, προηγήθηκε με 0-1.
Ίδια περίπου εικόνα και στο 2ο σετ, στο οποίο προηγηθήκαμε με 7-1. Η αντίδραση του Αιγάλεω, όμως ήταν άμεση και με ένα δικό τους σερί 1-7, ισοφάρισαν σε 8-8, έφτασαν να προηγηθούν με 9-12, με τη Δραπετσώνα να μην καταθέτει τα όπλα και να πηγαίνει το σετ πόντο - πόντο, μέχρι που το πιο ψύχραιμο Αιγάλεω, σημειώσει το 0-2.
Το 3ο σετ, δεν αντέχει κριτικής, καθώς τα κορίτσια μας δε διέθεταν τα ψυχικά αποθέματα, για να κοντράρουν και πάλι, ένα έτσι κι αλλιώς ανώτερο αντίπαλο.
Άριστη η διαιτησία των κυριών Λιάκου και Κατερλή.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζηδημητρίου) Θωμαίδου, Αμοιρίδου, Ιωάννου, Μαρκάκη, Αγγέλη, Στοίτσεβα, Χάνου Στ. (λ), Κουμρόγλου (λ), Χίου, Φώτου, Μαρκουτσά.
ΑΙΓΑΛΕΩ: (Αντωνιάδη - Ιωάννου) Μικέλη, Κουλοπούλου Α., Εξακουστίδου, Καρούμπα, Χαραλαμποπούλου, Μονάντερα, Αναστασιάδη (λ), Μάλτσιου, Παύλου, Κουλοπούλου Ε., Διαμαντοπούλου.