Δευτέρα 1 Φεβρουαρίου 2016

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 2-3 ΣΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Γ΄

Ρενάτα ΛΕΚΑΙ
Εντός έδρας ήττα για το γ΄ τμήμα των κορασίδων μας από το ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ με 2-3 (18-25, 25-16, 25-15, 18-25, 12-15).
Η ομάδα μας προσπάθησε για την πρώτη της νίκη στη β΄ φάση του πρωταθλήματος, όμως αυτή χάθηκε στις λεπτομέρειες.
Αν και δε ξεκινήσαμε καλά στο 1ο σετ, το οποίο χάθηκε σχετικά εύκολα, η εικόνα μας βελτιώθηκε αισθητά στη συνέχεια, με αποτέλεσμα να προηγηθούμε με 2-1, το ίδιο εύκολα.
Στο 4ο σετ, επανήλθε η μη συγκέντρωση στο παιχνίδι υποπίπτοντας σε εύκολα λάθη, με την Ηλιούπολη να τα εκμεταλεύεται και να ισοφαρίζει σε 2-2.
Στο 5ο σετ, η Ηλιούπολη διαιτηρούσε ένα ισχνό προβάδισμα, με τη Δραπετσώνα να ισοφαρίζει σε 10-10, όμως η συνέχεια δεν ήταν καλή για εμάς και η Ηλιούπολη με σερί 2-5, πήρε τη νίκη.
Άριστη η διαιτησία των κ.κ. Μαντούβαλου και Δραγουμάνου.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Μαρμαρινός) Αντωνοπούλου, Χαχάμη, Δριβάκου, Μπουλούμπαση, Γιουνούς, Τσέλιου / Λεκάι, Βλαντίδου.
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ: (Αρματάς) Μαργαρίτη, Λατιλίκη, Οικονομίδη, Σιδεροπούλου, Χερουβείμ, Τζαβαλά, Δημητροπούλου (λ), Δουβαρά, Μαλαματένια, Θάλεια, Κασιμάτη, Σιδέρη.
Στον άλλο αγώνα της 4ης αγωνιστικής: ΠΟΡΦΥΡΑΣ - ΑΛΙΜΟΣ 3-0
1. ΑΟΦ ΠΟPΦΥΡΑΣ (12-01) 08
2. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (06-06) 05