Δευτέρα 29 Φεβρουαρίου 2016

ΕΥΡΥΑΛΗ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 3-1 ΣΤΙΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Δ΄

Με εκτός έδρας ήττα από τον ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ με 3-1 (25-17, 21-25, 25-15, 25-16) συνέχισε την πορεία του στο αντίστοιχο πρωτάθλημα το δ΄ τμήμα των παγκορασίδων μας.
Η ομάδα μας, παρουσίασε αρκετά πιο βελτιωμένη εικόνα σε σχέση με την 1η αγωνιστική και στάθηκε αρκετά καλά στον αγωνιστικό χώρο.
Στο 1ο σετ, η Ευρυάλη πήρε διαφορά μετά το 13-12.
Στο 2ο σετ, η Δραπετσώνα από την αρχή πήρε διαφορές τις οποίες συντήρησε μέχρι την ισοφάριση σε 1-1.
Στο 3ο σετ, η ομάδα μας αν και προηγήθηκε με 2-5, η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη με την Ευρυάλη να προηγείται με 8-7 και στη συνέχεια εύκολα πραγματοποίησε το 2-1.
Στο 4ο σετ, οι ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, μέχρι τα μέσα περίπου, με την Ευρυάλη να παίρνει διαφορά μέχρι το τελικό 3-1.
Άριστη η διαιτησία των κ.κ. Παπαχατζή και Βογόπουλου.
ΕΥΡΥΑΛΗ: (Καγιά) Ζαμπαρά, Λαζαροπούλου, Φρίντζηλα, Παναγοπούλου, Κρέτση, Σιάμη / Λώλη, Παληγιάννη, Κουμουνδούρου, Κουτσαιμάνη, Παττά, Γούτη, Μπαιραχτάρη.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Αγριανίτη) Χρυσού, Τασιγιαννάκη, Όκκα, Καγιαλέ, Χοτζαλάρι, Κάβουρα / Τσεκούρα, Βαρσάκη Μ., Βαρσάκη Δ., Στεφοπούλου, Σκέντζου, Φλιάτουρα, Τσαούση, Στεργιοπούλου.