Κυριακή, 17 Απριλίου 2016

Η 18η, 22η και 26η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΗΣ Α2 ΑΝΤΡΩΝ - Ο ΑΙΑΝΤΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ ΣΤΑ ΜΠΑΡΑΖ ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ

Τα σημερινά αποτελέσματα και οι βαθμολογίες των ομίλων της Α2 Ανδρών έχουν ως εξής:

1ος όμιλος - 18η αγωνιστική
Κώστας ΜΗΤΤΑΣ (ΠΑΛΛΗΝΗ)
ΓΣ Πανιώνιος - ΑΟ Παλλήνη 0-3 (19-25, 23-25, 21-25)
Πανιώνιος (Ψάρρας): Στυλιανού, Μπλαβιανός, Κουφόπουλος, Κωνσταντινίδης, Καντιώτης, Φέλερης, Κουτσουρής (λ) / Κωνσταντόπουλος
Παλλήνη (Ξεροβάσιλας): Χριστόπουλος, Ψάρρης, Αντωνάκης, Τσικάτος, Μήττας, Κουλοχέρης, Βογιατζίδης (λ) / Στυλιανόπουλος

ΑΟΝΣ Μίλων - ΟΠ Ρεθύμνου 3-1 (24-26, 25-21, 25-14, 25-22)
Μίλωνας (Ντόζης): Σαλονίτης, Σπυριούνης, Περγαμάλης Ε., Ιωάννου, Πανούσος, Καρατζάς, Μουσικάς (λ) / Περγαμάλης Γ., Βαρδής
ΟΠΕΡ (Σταυρόπουλος): Διαμαντάκης, Παπαδάκης, Κόκκινος, Ξυλούρης, Μονιάκης, Ντινόπουλος, Τεφτσής (λ) / Λαδάκης, Μπονατάκης, Νικάκης.

ΑΣ Ιωνικός - ΓΣ Πανελλήνιος 3-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΑΟ ΠΑΛΛΗΝΗ (52-12) 48
--------------------------------------------------
2. ΡΟΔΙΩΝ ΑΘΛΗΣΗ (42-20) 38
--------------------------------------------------
3. ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝΑΣ (41-27) 35 
4. ΟΠΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (39-25) 34   
5. ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (34-31) 24 
6. ΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ (34-38) 23
7. ΟΦΗ (28-39) 19
8. ΑΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ (20-38) 17
--------------------------------------------
9. ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ (21-39) 12
----------------------------------------------- 
10. ΓΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ (11-53) -01


2ος όμιλος - 22η αγωνιστική
ΑΟ Ακρίτας - Καλαμάτα 80 3-1 (26-24, 22-25, 25-22, 25-23)
Ακρίτας (-): Κουλιέρης, Βραχνάς, Σαρδέλης, Τρουπάκης, Πράττης, Καρούνος
Καλαμάτα 80 (Δημητρακόπουλος): Μάνα, Κακαλέτρης, Μπουσούνης, Μανιατέας, Κωτσάκης, Χανδρινός Α. (λ) / Σκαρτσίλης, Χανδρινός Σ., Βλάσσης, Σκαρτσίλης

ΑΕΚ - ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας 3-2 (25-20, 25-23, 20-25, 27-29, 15-8)
ΑΕΚ (Ζαλμάς): Καρακίτσος, Κοτσιλιάνος, Ζουπάνι, Μαντέκας, Τριπολιτσιώτης, Μελλές, Αχιλλεόπουλος (λ) / Αλεξόπουλος, Χατζηπροδρόμου, Χριστοφίδης, Δημητούλης, Καρανικολάου
Χαλκίδα (Γκολίτσης): Γεωργόπουλος, Γκόρτσανιουκ, Αδαμόπουλος,Αντιφάκος, Κολτσιάκης, Φίνος, Κοντοστάθης (λ)

ΓΣ Απόλλων - ΕΑ Πατρών 3-2 (25-19, 17-25, 25-23, 23-25, 15-13)
Απόλλωνας (Νικηφορίδης): Σασάτης, Μανιάτης, Αμαριανάκης, Χριστοδούλου, Ανάγνου, Χατζηκάλφας, Κοτσαμπάσης (λ) / Φραγκιαδάκης, Χριστοφοράκης, Λένας, Γεωργίου, Κυριακίδης
ΕΑΠ (Αγγελόπουλος): Γιαννούτσος, Πατρινός, Δρακόπουλος, Μουρτζής, Κάβουρας, Δασκαλόπουλος, Σύρος (λ) / Καραγέωργος (λ), Τσαρκάτογλου, Κανελλόπουλος, Σαρακίνης

ΑΠΣ Κύζικος - ΑΟΝ Αργυρούπολης 3-0 (25-21, 25-15, 25-17)
Κύζικος (Λάιος): Λυκουρέσης, Δρογκάρης, Πεφάνης, Θεοδωρόπουλος, Ασπιώτης, Μπεκιάρης, Τσαδήμας (λ) / Πλεμμένος, Ποντικίδης
ΑΟΝΑ (Αρέτας): Πολυχρόνου, Κισκίρας, Ιατρόπουλος, Καρράς, Νομικός, Πανταζόπουλος, Κυριακουλάκος (λ)

ΑΣ Πανερυθραϊκός - ΑΕΠ Ολυμπιάς 0-3 (13-25, 23-25, 29-31)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΑΠΣ ΚΥΖΙΚΟΣ (66-08) 64
---------------------------------------------
2. ΗΡΑΚΛΗΣ Χ. (59-16) 58
------------------------------------
3. ΑΕΚ (58-17) 54
4. ΕΘΝΙΚΟΣ Π. (52-21) 47
5. ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ (42-37) 33
6. ΕΑ ΠΑΤΡΑΣ (38-49) 27 
7. ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ (35-47) 25
8. ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 80 (30-52) 22 
-. ΑΣ ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ (31-52) 22 
-------------------------------------------------------- 
10. ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ (22-55) 15
-----------------------------------------------------------
11. ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (21-56) 12  
12. ΑΟ ΑΚΡΙΤΑΣ (17-61) 11

3ος όμιλος - 26η αγωνιστική
ΑΣ Μακεδονικός - ΓΕ Αλεξανδρούπολης 3-1 (25-22, 25-23, 20-25, 25-21)
Μακεδονικός (Οικονομίδης): Κοντόπουλος, Ρεμπούτζιας, Παπαδόπουλος, Χατζηπαραδείσης, Γκουδελόπουλος, Παπαζαχαρίας, Αλμαλής (λ) / Καραδημητρίου, Τσακιρίδης, Καρασαρλίδης
ΓΕΑ (Δήμητσας): Αρχοντούδης, Ανδρεάδης, Δαλδαβερένης, Μπουφίδης, Κώτας, Κωνσταντινίδης

ΑΜΣ Νέστωρ - ΑΟ Σερρών 3-2 (17-25, 32-30, 18-25, 25-12, 15-11)
Νέστωρας (Κράβαρικ): Μποζίδης, Αγγελής, Μωρρές, Ναζίρης, Μπατσαράς, Τσιάρας, Αποστόλου (λ) / Ράπτης (λ), Μελιδώνης, Μπίλλιος
Σέρρες (-): Ζλάτκος, Κομητούδης Α., Αλεξανδρίδης, Λαζαρίδης, Καραγκιόζης, Κάτος, Κόκκινος (λ) / Παναγιώτου, Κομητούδης Χ.

ΑΕ Κομοτηνής - Ένωση Τούμπας 3-1 (25-15, 25-21, 19-25, 25-17)
Κομοτηνή (Τσιακμάκης): Τερζόγλου, Φάκας, Χριστοηλίας, Παπαδόπουλος, Χατζηβλασίου, Καψαλιάρης, Παπαιωάννου (λ) / Μαζιώτης, Λατζουράκης
Ένωση Τούμπας (Μπρουκς): Πολιτίδης, Γεωργιάδης, Τσιγγελίδης, Τσάρας, Κουρτίδης, Μπέκρης, Αντωνιάδης (λ) / Αντωνίου, Μουράτης

ΑΣ Ελπίς - ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 1-3 (20-25, 22-25, 25-18, 16-25)
Ελπίδα (Καραβιδόπουλος): Χατζηχρηστάκης, Βασιλειάδης, Παντίρης, Βουλγαρίδης, Χριστόφας, Σταυρακάκης, Σταυρίδης (λ) / Ξένος (λ), Καλαμπίρης, Ακριτίδης, Δελιχάι, Μπολέτος, Μπατσάρας,
Αιγίνιο (Στράντζαλης): Λαμπρινός, Αναστασιάδης, Παπαλεξίου, Γκορίδης, Βουλκίδης, Γεωργόπουλος, Κνάπεκ (λ) / Κιοσσές, Ντουντούδης

Πήγασος Πολίχνης - ΑΠΣ Αίας 3-0 (25-18, 25-20, 25-16)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΝΙΚΗ ΑΙΓΙΝΙΟΥ (67-17) 63
--------------------------------------------------------
2. ΠΗΓΑΣΟΣ ΠΟΛΙΧΝΗΣ (66-25) 57
--------------------------------------------------------
3. ΑΣ ΕΛΠΙΔΑ (61-36) 51
4. ΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (53-44) 43
5. ΚΟΜΟΤΗΝΗ (49-51) 35
6. ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (48-51) 34
-. ΑΠΣ ΝΕΣΤΟΡΑΣ (51-51) 34
8. ΓΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (43-45) 32
9. ΧΑΝΘ (42-50) 31
----------------------------------------------------------------
10. ΑΠΣ ΑΙΑΝΤΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ (42-55) 28
11. ΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (36-54) 24
-----------------------------------------------------
12. ΕΝΩΣΗ ΤΟΥΜΠΑΣ (29-62) 19
13. ΕΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (18-64) 11

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου