Τρίτη 24 Ιανουαρίου 2017

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΕΥΡΥΑΛΗ 0-3 ΣΤΟΥΣ ΕΦΗΒΟΥΣ

Με εντός έδρας ήττα από τον ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ με 0-3 (22-25, 27-29, 19-25), συνεχίστηκε το πρωτάθλημα για το εφηβικό μας τμήμα.
Η ομάδα μας, απέδωσε ικανοποιητικό βόλει και διεκδίκησε τη νίκη, η οποία κρίθηκε υπέρ της Ευρυάλης στις λεπτομέρειες.
Στο 1ο σετ, οι ομάδες μέχρι το 14-14 ήταν κοντά στο σκορ, με την Ευρυάλη από το σημείο αυτό και μετά να αποκτά διαφορά 2-3 πόντων, την οποία κράτησε μέχρι το τέλος.
Στο 2ο σετ, η Δραπετσώνα ξεκίνησε καλύτερα και προηγήθηκε με 16-12, 19-14, με την Ευρυάλη να μειώνει αρχικά, να ισοφαρίζει με 24-24 και να προηγείται εν τέλει με 0-2, στην παράταση του 2ου σετ.
Στο 3ο σετ, η Ευρυάλη ήταν μπροστά στο σκορ από την αρχή με 4-5 πόντους, φτάνοντας μέχρι το τελικό 0-3.
Πολύ καλή η διαιτησία των κυριών Δαλέκου και Κατερλή.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Πλήθης) Τζαννετουλάκος, Τσαβάς, Καγιαλής, Ανδρεόπουλος, Χαρακλάνης, Αλεξάκης, Βεστάκης (λ), Κασαπίδης, Γρηγοράτος, Τσουλφάς.
ΕΥΡΥΑΛΗ: (Χαμπίπης) Διαμαντόπουλος - Πανταλέων, Νάρτα, Καλαθάκης, Σουγιουλτζόγλου, Λύτρας, Ιωαννίδης, Περπερίδης (λ), Μπουλούκος, Καλλέργης.