Τετάρτη 18 Ιανουαρίου 2017

ΜΙΛΩΝΑΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 3-2 ΓΙΑ ΤΗ Β΄ ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Με εκτός έδρας ήττα από τον ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝΑ με 3-2 (25-14, 25-27, 22-25, 25-15, 15-11) σε 2 ώρες και 8΄, έκλεισε τις υποχρεώσεις του για τον α΄ γύρο, το γυναικείο μας τμήμα.
Η ομάδα μας, δεν παρουσιάστηκε σε καλή κατάσταση στον αγώνα και μοιραία ο αγώνας έγινε δύσκολος με τελικό αποτέλεσμα την ήττα, ύστερα από διπλή ανατροπή, στην εξέλιξη του.
Στα 1ο και 4ο σετς, ο Μίλωνας ήταν καλύτερος και τα κέρδισε εύκολα.
Στο 2ο σετ, με το οποίο ισοφαρίσαμε αρχικά,  στην αρχή ο Μίλωνας ξεκίνησε καλύτερα προηγούμενος με 8-2, αλλά γρήγορα η διαφορά εξανεμίστηκε καθώς η Δραπετσώνα μείωσε σε 9-8, για να οδηγηθούμε πόντο - πόντο, μέχρι το 19-21 και στη δύσκολη ισοφάριση μας.
Στο 3ο σετ, ήταν λίγο πιο εύκολα, καθώς προηγηθήκαμε με 11-15, 13-19, 20-24, φτάνοντας στο 1-2 στα σετς.
Η εξέλιξη του 5ου σετ, ήταν η εξής: 5-7, 8-10, 12-11, 15-11.
Για τη διαιτησία των κ.κ. Αντωνόπουλου και Μενεσλή, γράφτηκαν πολλά και ειπώθηκαν ακόμα περισσότερα. Εδώ εμείς και επιγραμματικά, λέμε: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ. Και μόνο, ότι στις παρατηρήσεις του φ.α., αναγράφουν, ότι: ''Η κεντρική γραμμή δεν ήταν ορατή σε όλο το μήκος της, διότι υπήρχε αυτοκόλλητη διαφήμιση που την κάλυπτε'', για να δικαιολογήσουν τις αβλεψίες τους, δεν τους τιμά, καθώς πρόκειται για πολύ έμπειρους και από τους καλύτερους διαιτητές της ένωσης μας. Θα μπορούσαν πολύ εύκολα, να ζητούσαν από τη γηπεδούχο ομάδα του Μίλωνα, να τοποθετηθεί αυτοκόλλητη ταινία, κάτι που θα κρατούσε 2 λεπτά. Ας ελπίσουμε, ότι απλά έτυχαν σε κακή ημέρα.
ΜΙΛΩΝΑΣ: (Βαλσάμος - Νικολαίδου) Μοναχού, Κουλατσίδου, Λουζιώτη - Αγγελή, Δημητριάδη, Βαζάκα, Κουφάκη, Χάνα (λ), Δελαλή (λ), Νίκα, Δικάρου, Ταβελίδου, Αναστασοπούλου.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζηδημητρίου - Μαρμαρινός) Χατζηπέτρου, Κουμβάκη, Μπουρέλι, Τζώρτζη, Καραγιαννίδη, Βαγγή, Κρεμμύδα (λ), Βελιανίτη (λ), Φούσκα, Μικέλη, Δούκα, Ιωάννου.