Τρίτη 5 Δεκεμβρίου 2017

ΑΙΓΑΛΕΩ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 0-3 ΣΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α΄

Με μια ακόμη σημαντική νίκη σε εκτός έδρας αγώνα επί του ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ με 0-3 (22-25, 17-25, 23-25) συνέχισε στο πρωτάθλημα το α΄ τμήμα των κορασίδων μας.
Η ομάδα μας, έπαιξε αρκετά καλό βόλει φτάνοντας δίκαια στη νίκη, επί μιας καινούργιας αλλά πολύ καλής ομάδας.
Στο 1ο σετ, οι ομάδες ήταν κοντά στο σκορ με τη Δραπετσώνα να παίρνει διαφορά με 10-13, αλλά το Αιγάλεω με σερί 5-0, να προηγείται με 15-13 για να ξαναανακτά το προβάδισμα η Δραπετσώνα στο 21-22, μέχρι το 0-1 στα σετς.
Στο 2ο σετ, πήραμε από την αρχή προβάδισμα με 7-11, 13-17, 15-20, για να γίνει εύκολα το 0-2.
Και στο 3ο σετ, ξεκινήσαμε πολύ καλά, προηγούμενοι με 3-7, 7-16, 15-23, αλλά στο σημείο εκείνο δεχτήκαμε μια μεγάλη αντεπίθεση από το Αιγάλεω, το οποίο με επίμέρους σκορ 8-1, έφτασε το σκορ στο 23-24, με τη Δραπετσώνα τελικά να παίρνει αγχωτικά τον τελευταίο πόντο του αγώνα.
Άριστη η διαιτησία του κ. Κατσούλη και της κας. Καπέλου.
ΑΙΓΑΛΕΩ: Καμπά, Παύλου, Βαρβέλη, Πλούμπη, Μάλτσιου, Διαμαντοπούλου, Κουλοπούλου (λ), Σαρακίνη (λ), Ανδρεόπα, Χαρμαντά, Μίχα.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζηδημητρίου) Μοίρα, Θωμαίδη, Βούλγαρη, Νόου Ελ., Χαλκιοπούλου Νιόβη, Καμινάκη, Βουλγαράκη (λ), Νόου Δ., (λ), Βενεκέ, Σταμπολίου.