Τρίτη 19 Δεκεμβρίου 2017

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΑΛΙΜΟΣ 2-3 ΣΤΙΣ ΝΕΑΝΙΔΕΣ

Την ήττα, που σημαίνει τον ουσιαστικό αποκλεισμό από την επόμενη φάση γνώρισε το τμήμα των νεανίδων μας, από τον ΑΠΣ ΑΛΙΜΟΥ με 2-3 (23-25, 18-25, 26-24, 25-22, 11-15) σε 2 ώρες και 28΄.
ΠΑΝΩ: Γιάννης ΕΣΕΠΕΝΟΓΛΟΥ (φροντιστής), Μαίρη ΑΝΘΗ (έφορος), Κατερίνα ΜΠΟΥΡΕΛΙ, Φωτεινή - Μαρία ΚΑΜΙΝΑΚΗ, Ιωάννα ΣΤΑΜΠΟΛΙΟΥ, Δήμητρα ΒΟΥΛΓΑΡΗ, Αγγελική ΜΟΙΡΑ, Τζένη ΖΑΠΠΑ, ΌΛγα ΛΟΓΑΡΑ, Όλγα ΧΑΤΖΗΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (προπονήτρια) ΚΑΤΩ: Νιόβη ΧΑΛΚΙΟΠΟΥΛΟΥ, Νεφέλη ΧΑΛΚΙΟΠΟΥΛΟΥ, Φωτεινή ΒΟΥΛΓΑΡΑΚΗ, Αλεξάντρα ΘΩΜΑΙΔΗ, Αγγελική ΓΡΗΓΟΡΑΤΟΥ, Ιωάννα ΙΩΑΝΝΟΥ.
Η ομάδα μας έπαιξε καλό βόλει και μπήκε στον αγώνα ώστε να διεκδικήσει τη νίκη που θα την έφερνε κοντά στην πρόκριση της.
Στο 1ο σετ, διατηρούσαμε μικρές διαφορές με 12-9, 18-14, με τον Άλιμο να ισοφαρίζει στο 21-21 και να κατακτά το σετ, στις λεπτομέριες, κρίνοντας την ίδια ώρα και την πρόκριση.
Στο 2ο σετ, ο Άλιμος ήταν καλύτερος και προηγήθηκε με 2-7, 12-18, 18-22 φτάνοντας εύκολα στο 0-2.
Και στο 3ο σετ, ο Άλιμος πήρε καλές διαφορές με 2-6, 8-15, φτάνοντας στο 20-24 με 4 ματς μπολ στη διάθεση του. Η Δραπετσώνα όμως με σερί 6-0, κατάφερε να μειώσει σε 1-2, για να πάρει καλές διαφορές στο 4ο σετ, με 7-3, 20-15, φτάνοντας στην ισοφάριση.
Στο 5ο σετ, ο Άλιμος μπήκε από την αρχή μπροστά στο σκορ, φτάνοντας στο τελικό 2-3.
Καλή η διαιτησία των κυριών Μεταξά και Καστάνη.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζηδημητρίου) Μοίρα, Ιωάννου, Μπουρέλι, Θωμαίδη, Ζάππα, Μαρκάκη, Γρηγοράτου (λ), Βουλγαράκη (λ), Σταμπολίου, Καμινάκη, Νόου Ελ., Βούλγαρη.
Η σύνθεση του Αλίμου, δεν αναφέρεται λόγω αχνής γραφής του φύλλου αγώνα.
 Στον άλλο αγώνα της 4ης αγωνιστικής: ΕΣΠΕΡΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-3

1. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ (12-00) 12
2. ΑΠΣ ΑΛΙΜΟΥ (09-05) 08