Παρασκευή 8 Δεκεμβρίου 2017

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 2-3 ΓΙΑ ΤΗ Β΄ ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Πένι ΚΑΡΑΚΟΥ
Με εκτός έδρας νίκη επί του ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ με 2-3 (23-25, 18-25, 25-21, 25-13, 08-15) συνέχισε την πορεία του, στο πρωτάθλημα της Β΄ Εθνικής το γυναικείο μας τμήμα.
Η ομάδα μας, αν και προηγήθηκε με 0-2 στα σετς, είχε μέτρια απόδοση.
Στο 1ο σετ, το 9-12, έγινε γρήγορα 14-14 και από το 17-20, το Περιστέρι έκανε προσπάθεια για την ανατροπή, αλλά η Δραπετσώνα ψύχραιμα κατάφερε να πραγματοποιήσει το 0-1.
Στο 2ο σετ, η εικόνα μας ήταν καλύτερη, φτάνοντας στο 0-2, αφού πρώτα είχαμε προηγηθεί με 2-6, 13-20.
Το Περιστέρι στο 3ο σετ, μπήκε αποφασισμένο για τη διεκδίκηση της νίκης και προηγήθηκε με 7-4, 17-10, με τη Δραπετσώνα να φτάνει τη διαφορά στον πόντο με 18-17, αλλά το Περιστέρι αντιστάθηκε, φτάνοντας στη μείωση του σκορ.
Στο 4ο σετ, η Δραπετσώνα μπήκε με κακή ψυχολογία και αποτέλεσε εύκολο αντίπαλο, με το Περιστέρι να φτάνει στην ισοφάριση εύκολα.
Όμως, στο 5ο σετ, μπήκε μια άλλη Δραπετσώνα, τελείως αλλαγμένη, κατακτώντας έστω το 2πόντο, παίρνοντας διαφορές με 5-14, με σερί 0-7.
Άριστη η διαιτησία των κ.κ. Παπαστάμου και Διαμάντη.
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ: (Κουγιουμτζόγλου) Πεδουλάκη, Προβίδα, Παλιατσέα, Σιώρη, Σκέμπη, Ατέσογλου, Τσάτουμα (λ), Γιαννητσαριώτη (λ), Μηλιώνη, Ψωμιάδη, Πλίτση.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζηδημητρίου) Λογαρά, Καράκου, Λάζαρη, Τζώρτζη, Καραγιαννίδη, Μπαλή, Γκούρα (λ), Κρεμμύδα (λ), Μπουρέλι, Δούκα.