Πέμπτη 19 Απριλίου 2018

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ 3-1 ΓΙΑ ΤΗΝ 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ PLAY OFF Β΄ ΕΘΝΙΚΗΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Με μία ακόμη νίκη σε εντός έδρας αγώνα επί του ΟΦΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΥ με 3-1 (22-25, 26-24, 26-24, 25-20) προχώρησε το γυναικείο μας τμήμα, στην 4η αγωνιστική των play off της Β΄ Εθνικής γυναικών.
Η ομάδα μας, έπαιξε σχετικά καλό βόλει σε ένα μέτριο ποιοτικά αγώνα.
Το 0-5 του 1ου σετ, γρήγορα ισοφαρίστηκε, με τη Δραπετσώνα να παίρνει διαφορά με 13-8. Ο Απολλώνιος, προσπάθησε με αντεπίθεση και πήρε την πρωτοπορία με 17-19, με την ομάδα μας να ισοφαρίζει σε 21-21 και τελικά με σερί 1-4, ο Απολλώνιος προηγήθηκε με 0-1.
Αμφίρροπη ήταν η εξέλιξη και στο 2ο σετ, στο οποίο η Δραπετσώνα ξεκίνησε καλύτερα προηγούμενη με 7-5, 13-7, 20-18, για να ισοφαρίσει στα σετς, στην παράταση.
Και το 3ο σετ, είχε εξέλιξη αμφίρροπη με τον Απολλώνιο να προηγείται με 11-13, τη Δραπετσώνα να ισοφαρίζει σε 15-15 και να προηγείται με 21-20 και τελικά να παίρνει το προβάδισμα στο σκορ με 2-1, πάλι με την ελάχιστη διαφορά.
Πιο εύκολη ήταν η κατάκτηση του 4ου σετ, στο οποίο πήραμε από την αρχή διαφορές με 9-5, 16-12, 24-16.
Με τη νίκη μας αυτή, παραμείναμε μόνοι μας στη 2η θέση της βαθμολογίας.
Μέτρια η διαιτησία των κ.κ. Μενεσλή και Τριανταφυλλόπουλου.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζηδημητρίου) Λογαρά, Καράκου, Μπουρέλι, Μπαλή, Καραγιαννίδη, Μαρκάκη, Γκούρα (λ), Λάζαρη.
ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ: (Δεναξάς) Καμπούρη, Γκιούρδα, Κορακιανίτη, Μπουρέκα, Βυθούλκα, Θεοδωρακέα, Βαζαίου (λ), Βελιανίτη (λ), Μαντούβαλου, Μάστορα.
Στον άλλο αγώνα της 4ης αγωνιστικής: ΘΡΙΑΜΒΟΣ - ΑΛΙΜΟΣ 3-0

1. ΟΦΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ (70-23) 63